in

Dünyada Kadına Yaşamı Yasaklayanlar

motorcycle-coupleEndonezya’da Açe Şehrinde, kadınların motosiklette erkek sürücünün arkasına bacaklarını açarak binmesinin şeriat yasalarınca yasaktır. Bu bölgede kadınların dar pantolon giymesi, zina yapanların taşlanması ve eşcinsellerin kırbaçlanması yasalarca kabul edilmiştir.

 

saudi2-640x360Suudi Arabistan’da kadınların araba kullanması yasalar ile yasaklanmıştır. Kullanan bir kadın 10 kırbaç cezası almıştır. Kadınların erkek vasilerinin izni olmadan ülke dışına çıkmaları da yasaktır. Kadınların oy hakkı ise 2015 yılı verilmiştir.

 

Wearable-Chino-2-840x420Hindistan’ın Sunderbari bölgesinde bekar kadınların cep telefonu kullanması yasaktır. Bihar eyaletinin Gopalganj bölgesinde kadınların kot pantolon da giymesi yasaktır.

 

Dancing for love of your fruit and vegetablesMısır’da kadınların muz, havuç, kabak, salatalık gibi yiyeceklere dokunması yasak. Sebep bu yiyeceklerin şekli gösterilmiş.

 

260120091138396371339_3İran’ da kadınların dar pantolon giymesi, erkekler oynadığı için futbol maçlarını stadyumlarda izlemeleri yasak.

yemeni-woman-heroYemen’de kadınlar mahkemedeki şahitliklerinde yarım şahit  olarak tanınıyor. Genel olarak, bekar bir kadının şahitliği eğer bir erkeğin şahitliği ile desteklenmiyorsa ciddiye alınmıyor. Ayrıca kadınlar kocalarının izni olmadan evden çıkamıyor.

Women-circumcision-sünnetKadınlar sünnet uygulayan ülkeler ; Mısır, Cibuti, Mauritius, Gine, Sudan, Yemen, Gaman, Endonezya.

 

Kadına tecavüzün en çok yaşandığı ülkeler.

54e25d56a232e9084a47b4c4

 

20Mısır’ da, erkeklere ölen eşleriyle öldükten sonraki altı saat içinde cinsel ilişkiye girebilme hakkı tanıyan “veda seksi” ile ilgili hala bir gelişme yoktur. (Kadına ölünce bile rahat yok.)

…daha sayamadıklarımız, duymadıklarımız, bilmediklerimiz….

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Lezzetin Adresi Büyükanneler

Kayıp Hayvanları Gören Var mı?