in

Dudak Şekliniz Karakterinizi Yansıtıyor

Dudak şeklinize göre karakter tahmini

İlk temasımız insanlar da genelde gözlerdir. Göz temasından karşıdaki kişinin ne düşündüğünü ve karakteri hakkında bilgi alabiliriz. Peki ya dudaklar. Sizce dudaklar da bunu yansıtamaz mı ?

Üst dudağınızın, alt dudağınızın, dış dudaklarınızın ve iç dudak kenarlarınızın şekli, ağzınızın sağ ve sol köşelerinde, çene noktasında ve üst dudak noktalarında hepsinin birer anlamı var. Peki siz ne diyorsunuz ?

İki dudak köşesi ve bunların dudak ortasına göreceli konumu, üst ve alt dudak noktaları ve sağdan sola simetri gibi önemli dudak özelliklerini ölçmek için yer işaretleri olarak kullanılır. Aşağıda, daha belirgin olan dudak şekillerinden bazılarını ve kişiliğiniz hakkında söylediklerini keşfediyoruz.

Üst dudak uçları sizin için ne anlatıyor ?

Philium, üst dudak merkezinin burnunun hemen altındaki düzgün ‘V’ ya da ‘U’ adını, genellikle burundan üst dudağın ortasına doğru tanımlanan bir sırt şekli görülebilen bir kanalıdır. Kılavuz, ya U harfinin şekli gibi yuvarlak, ya da var olmayan V harfinin şekli gibi sivri uçludur.

Fillum, dudak makyajı ile vurgulanan veya ana hatlarıyla gösterilen baskın dudak şeklidir. Üst dudak noktaları veya pilili on farklı şekle sahiptir ve sizin hakkında söyledikleri kişiliğiniz kadar benzersizdir.

Dudak şekli dudakların alt ve üst vermillion sınırı ile tanımlanır. Vermillion sınırı burun altındaki yüzün cildi ile üst dudağın vermillion bölgesini birbirinden ayıran sınır çizgisidir. Üst vermillion dudak kenarlığının şekli, kendine özgü türlere sahipti:

1. İkiz tepeler (V şekli) – Yaratıcı 
2. Düzensiz tepeler – Hassas 
3. Konsol köprüsü (doruklar arasındaki düz çizgi) – Meraklı 
4. Süspansiyon köprüsü (U şekli) – Giden 
5. Çift dışbükey (iki yuvarlak tepe) – Çırpın 
6 Kelebek (daha yumuşak V zirveleri) – Tür 
7. Kubbe (tek eğri) – açık sözlü 
8. Uçan kuş (köşe başı şeritlerinin dış kenarı) – beslemek 9. Düz ( puansız 
) – Mantıksal 

Dudak şekilleri ve genetik belirteçler üzerine yapılan bir araştırmada, araştırmacılar, dudak ve diğer yüz varyasyonlarının olası genetik ilişkilerini test etmek için yüksek çözünürlüklü 3B görüntüleme yöntemini uyguladılar. Araştırmacılar genetik çeşitlilikleri yüz şekillerine göre tahmin edebileceklerini umuyordu. Bu çalışma, insan geni rs642961’in normal yüz şekli varyasyonunu etkilediğine dair güçlü kanıt sağlayan ilk kişi oldu; bu, daha fazla çıkıntılı ve daha kalın dudakları olan bireylerde görülebilir. İnsan geni rs642961, çoğunlukla rekonstrüktif kozmetik cerrahi ile düzeltilen yarık dudak şeklinden sorumlu aynı gendir.

Kapalı dudak çizgisi

Dudaklarınızı gülümsemeden kapattığınızda, dudaklarınız arasındaki çizginin farklı dudak şekilleri vardır. Dudak adli araştırmacılarının aradıkları ve sizin için neler söyleyebilecekleri birkaç şekli burada bulabilirsiniz:

1. Düz – Güvenilir, Muhafazakar 
2. Merkezin yakınında çentik veya derin kırışıklık – Farklı, Entelektüel 
3. Alevsiz – Cömert, Özenli 
4. Aşağıya dönük – Kendine odaklanmış, Moody 
5. Sinust (cazibeli) – Zarif, Duygusal

Dudaklarınız normalden daha büyükse ?

Alt dudağınızdan daha büyük üst dudağınız varsa- Karizmatik, Konuşkan, Lider

Alt dudağınız üst dudağınıza göre daha büyükse – Maceracı, Zevk isteyen, Hayali

Üst ve alt dudağınızın büyüklükleri birbirine eşitse – Pratik, Tarafsız, Odaklanmış

Tabi bunlar ne kadar doğru bilemeyiz 🙂

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Oscar Ödülleri Hakkında Bilmediğiniz 10 Tuhaf Gerçek

Spotify iMessage Üzerinden 30 Saniyelik Müzik Paylaşımına İzin Veriyor!