in

Dübelin Mucidi Hayatını Kaybetti!

Yapı işlerinde vidanın sağlam tutturulması için yüzeylerdeki deliğe monte edilen dübelin mucidi Arthur Fischer, Almanya’nın Tumlingen kentinde hayatını kaybetti.

Doğup büyüdüğü Tumlingen’de 1948 yılında kurduğu firmada ‘dübel’i icat eden Fischer’in çelik çapa, matkap ve çimento-yongalı bağlantı elemanları üzerine bin 100’ü aşkın patenti bulunuyor.

‘Patentlerin Kralı’ olarak anılan Fischer, icatlarıyla günlük yaşamda karşılaşılan birçok probleme yaratıcı çözümler getirmişti. Sadece yumurta tutacağı bile Fischer’ın yaratıcılığına dair çok şey söylüyor. DPA’ya verdiği bir söyleşide Alman mucit, ortakların ve güvenin başarıdaki önemine vurgu yaparak, “Benim her zaman bana güvenen ve fikir ve parayla beni destekleyen ortaklarım oldu” dedi.

Avrupa Patent Ofisi, 2014 yılında Fischer’ı yaşam boyu başarı ödülüyle onurlandırmıştı.

Fischer ailesinin bugün 32 ülkede 40’ı aşkın bayisi, 4 bini aşkın çalışanı ve yıllık neredeyse 661 milyon euro cirosu var. Şirket, 1980 yılından bu yana Arthur Ficher’in oğlu Klaus tarafından idare ediliyor.

Hurriyet.com.tr

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Nikon, Ödül Verdiği Fotoğraf Photoshoplu Çıkınca Elalem Boş Durmamış

Hayalinin Peşinden Koştu, Pizza Yiyerek Dünya’yı Gezdi