in ,

Doğru Oturuş Şekli İle Dışkılayın İçiniz Rahat Olsun

Yıllardır bilimsel araştırmalar gösteriyor ki modernleşen insanlar yanlış dışkılıyor. Ömrümüzün yaklaşık olarak 2 yılı tuvalette klozet üzerinde ve yanlış oturma pozisyonu ile geçiyor.

Standart Oturuşu Şekli

Modern klozetlerde oturduğumuz zaman, puborectalis kası rektumu baskılıyor, bu yüzden dışkılama sağlıklı bir şekilde gerçekleşmiyor. Bunun sonucunda ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabiliyor. Fıtık, iltihabi bağırsak hastalıkları, kolon kanseri, divertiküloz ve hemoroid gibi…

Screenshot_3

 

Doğrusu, Çömelerek Dışkılamak

Günümüz insanları için bu zor ve istenmeyen bir yöntem olsa da sağlıklı olan bu. Hem hijyen açısından hemde vücudumuz açısından yapmamız gereken çömelerek dışkılamak. Çömelerek tuvalet yapmak rektumun daha düz durmasını sağlıyor. Puborectalis kası gevşediği için rektum daha rahatlıyor.

2003’te bu konuda yapılan bir araştırma gösteriyor ki dışkılamak çömelerek 51 saniyede yapılırken, alafranga tuvaletlerde 130 saniye sürebiliyor.

Eğer çömelme fikri kulağa hoş gelmiyorsa, ayaklarınızın altına koyacağınız küçük bir destek te size yardımcı olacaktır.

Screenshot_4

Ve klozetinizin alafranga ve alaturka tuvaleti birleştiren tasarımıyla “Red Dot Design Uluslararası Tasarım Ödülü” ne sahip bu klozet ile değiştirebilirsiniz. Wchealt

Screenshot_6

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dünyanın En Büyük 6 Şirketin Mütevazi Yemekhaneleri

19 Mart 2016 Cumartesi İstanbul Konserleri