in ,

Disney’in Alice Harikalar Diyarında Çizgi Filmini Gerçek Modelden Uyarlaması

Disney’in Alice Harikalar Diyarında adlı efsanevi çizgi filmininin gerçek bir modelden uyarlandığını kim tahmin edebilirdi ki?

Ben edemezdim…

Günümüzde bile halen hayranlıkla izlediğimiz bu çizgi filmdeki Alice karakterine çok ama çok sevimli küçük bir kız hayat vermiş.

Gün yüzüne çıkan bazı eski fotoğraflar Alice’in nasıl oluşturulduğunu tüm detayları ile açıklıyor.

Disney stüdyolarında Kathryn Beaumont adlı bu küçük kız ile gerçekleştirilen çekimler uzun uğraşlar sonrasında çizgi filme uyarlanıyordu.

Animatörler o zamanın teknolojisi ile haftada yalnızca 23-24 saniyelik animasyonlar oluşturabiliyordu.

Küçük kız o zamanlar yalnızca 10 yaşındaydı. Beaumont bu performansından sona “Disney Efsanesi” olarak anıldı. 30 yıl süren bir şöhrete sahip olan Beaumont kariyerine ilk okul öğretmeni olarak devam etti.

İşte bu zorlu çalışmanın kareleri;

alice-harikalar-diyarinda-disney (4) alice-harikalar-diyarinda-disney (5) alice-harikalar-diyarinda-disney (6) alice-harikalar-diyarinda-disney (7) alice-harikalar-diyarinda-disney (1) alice-harikalar-diyarinda-disney (8) alice-harikalar-diyarinda-disney (9) alice-harikalar-diyarinda-disney (10) alice-harikalar-diyarinda-disney (1) alice-harikalar-diyarinda-disney (2) alice-harikalar-diyarinda-disney (3)

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

iPhone’dan iPhone 6s’e Kamerasının İnanılmaz Evrimi

Bu Kadar Güzel Yapraklar Gördünüz mü ?