in

Depresyon ve Kurtulma Yolları

Depresyon, tamamiyle ruhun çöküşü ve beynin aşırı detaylara takılması, çözüm yerine daha çok sorunlar oluşturması sebebiyle kendini kaybetmesidir. Ancak bu sorunlara baş edilebilir. Yeter ki isteyin…

1. Depresyondaki insanlar dünyayı acı gerçekleri ile görmeye başlar. Bu sebeple derin düşüncelerle, kaygılarla yaşamayın. Akışına bırakın, güzel düşüncelerinizi ve pozitifliği sakın kaybetmeyin.Depresyon

2. Günde 8-9 saat arası uyursan, kötü düşüncelere kapılacak kadar güçsüz ve depresif hissetmezsin.

depresyon-bilmiyorsan-02

3. Depresyon, insanların kendilerine yalan söylemelerine ve sürekli her şeyi inkar etmelerine sebep olur. Bundan kurtulmanın yolu sorunlarla yüz yüze gelmek ve çözüme uğradığında yaşayacağınız o muhteşem rahatlamadır.

despresyon-bilmiyorsan-04

4.Psikologlar, depresyondaki insanların aslında var olmayan sorunlara kafa yorduklarını ve kafasında varolmayan yeni problemler yarattığını söyler. Bunun çözümü gerçekte var olan sorunları çözmeye çalışmaktır.

depresyon-bilmiyorsan

5.Depresyonu iyileştirmenin en iyi yolları; spor yapmaktır ve hayvanlarla meşgul olmaktır.

depresyon-bilmiyorsan-06

6.Haftada 2-3 saat güneşin doğuşunu izlemek, depresyondan büyük ölçüde kurtulmaya yardımcı olur.

depresyon-bilmiyorsan-07

7.Depresyondaki kurtulmak için, rahatlatıcı melodiler ve neşeli şarkılar dinlenmelidir. Çok yardımı dokunuyor.

depresyon-bilmiyorsan-08

8.Depresyondaki insanlar daha sık hayallere dalarlar. Ancak bununla savaşmak için hayalini kurduğunuz şeylere gerek duymadığınıza yaşadığınız hayata ve bulunduğunuz duruma minnet etmenizdir.

depresyon-bilmiyorsan-09

9.IQ’su yüksek insanlar, beyin aktiviteleri daha fazla olduğu için depresyona girme oranları çok yüksektir. Bu sebeple beyinlerini meşgul edecek şeyler bulmalılardır. Bulmaca, puzzle veya belgesel izlemek gibi…

depresyon-bilmiyorsan-11

10.Aşırı şekilde bilgisayar oyunu oynamak, sizi depresyona sürükleyecektir. Tabii bu hiç oynamamanız anlamına gelmiyor, günde 1-2 saati geçmeden oyun oynamanız tavsiye edilir.

depresyon-bilmiyorsan-12

11.Depresyonun en iyi ilaçlarından birisi de, şarkı söylemektir. Kendi melodinizi oluşturmak, ve gerekiyorsa haykıra haykıra şarkı söylemek sizi çok mutlu edecektir.

12.Çevrenizdeki insanların depresyondan kurtulmalarına yardımcı olmak için onlara hediye alın. Şaşırtın, sürpriz yapın.

deprsyon-bilmiyorsan-15

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Leave a Reply
  1. depresyondaki bütün arkadaslara sesleniyorum.acilen gidin vitamin mineral testi yaptirin.depresyon,ruhsal degil,kimyasal bir hastalik.sebep ne olursa olsun,depresyondaysaniz,vitamin ve mineralleriniz eksiktir.zaten bu eksiklik depresyona sebep oluyor.ben 6 aydir cekiyodum,cesitli antidepresyanlar kullandim,asla düzelemedim.vitamin haplarini aldigim ilk gün düzeldim,bu yaziyi yazarken 4 cü günümdeyim ve eskisi gibi normal hayatima döndüm.kullandigim vitaminleri de yazayim size:B12,demir,folik asit,D3…….antideprasyan haplarinizin yani sira vitamin takviyenizi yapin.ins birinelerine faydam dokunur.bu hastaligin cok kötü oldugunu yasayarak gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Sinderella’nın Cam Ayakkabıları Gerçek Olsaydı

Madonna’ya Benzemek İçin 175 Bin Dolar Harcayan Adam