in

Daha Fazla Su İçmeniz Gerektiğinin 5 İşareti

Gençlerin 25%’nin su yerine gazlı veya yapay içecekler içtiğini biliyor muydunuz? Orta yaşlı insanlar ise su yerine bolca kahve içiyor veya yapay içecekler ile serinlemeye çalışıyor. Az su içmek vücudu erken yaşlandırıyor ve pek çok sağlık sorunun baş göstermesine sebep oluyor.

Vücudumuzun 70%’i sudur. Vücut susuz kaldığı zaman enerji seviyesi de yarı yarıya düşmeye başlar. Hareketlerde yavaşlama, baş ağrıları, çabuk yorulma gibi belirtiler ortaya çıkar.

Su içmeniz gerektiğiniz gösteren 5 işaret vardır;

1. Ağız, Deri ve Göz Kuruluğu

Az su içtiğiniz takdirde önce ağızda kurumalar oluşur. Terleyemediğiniz için vücudunuzdan toksinleri de atamazsınız bu yüzden deride kuruma ve çatlamalar meydana gelir. Susuz bir vücutta yeteri kadar göz yaşı üretilemez bu sebeple gözlerde de kuruma başlar.

2. Tuvalete Sık Gitmiyor ve İdrarınız Koyu Sarı veya Kahverenkliyse

Su içmediğiniz takdirde sık sık tuvalete çıkamazsınız. Tuvalete çıkma aralıklarınız azaldığı için, vücutta toksinler birikmeye başlar. tuvalete gittiğiniz zaman ise idrarınız mutlaka koyu sarı veya kahve rengine yakın bir renkte olur.

3. Böbrek ve Eklem Ağrısı

Vücudunuzun çoğunluğunu su oluşturduğu için, su içmediğiniz takdirde vücut yavaşlar ve bu sebeple eklemlerde ağrılar başlar. Ayrıca su az içtiğiniz zaman böbrekleriniz de az çalışacağı için böbrek ağrıları da beraberinde gelecektir.

4. Aşırı Yorgunluk ve Ani Moral Değişiklikleri

Ne kadar su içersem,z vücudunuz o kadar oksijen dolar, sizi canlı tutar. Ama yeteri kadar içmezseniz kanınızdaki oksijen oranı düşer ve vücudunuz enerjisini kaybeder. Buda hızlı bir şekilde yorgun hissetmenize sebep olur. Oksijen azlığı ani moral değişikliklerine de sebep olmaktadır.

5. Tok Olduğunuzda Bile Aç Hissetmek, Hemen Acıkmak

Su içerek, beyni mideyi doldurduğunuza dair kandırırsınız. Çünkü yemek yemek ve içmek beynin aynı kısmında işleme alınır. Bu sebeple çok aç olduğunuzda biraz su içerseniz karnınızı tokmuş gibi hissetmeye başlarsınız, yani bir bakıma beyni kandırırsınız. Az su içerseniz mide hep boşmuş gibi hisseder ve hemen acıkırsınız.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Bu Ağızlık ile Köpeğiniz Yanınızdayken Size Kimse Yaklaşamayacak

Hayatında Bir Kez Olsun Tek Başına Seyahat Etmen İçin 10 Neden