in

Çorapla mı Uyursun Çıplak Ayak mı? Bu Durum Kişiliğini Nasıl Anlatıyor?

Bu Dünya’da bir çorapları ile uyuyan insanlar vardır bir de çıplak ayak uyuyan insanlar vardır. Bu insanlar farkında olmasa da bir çorap kişinin hakkında pek çey anlatabilir.

Peki sen hangisisin?

Çorapla Uyurum

Eğer uyurken çorap giyiyorsan muhtemelen soğuğa karşı çok hassassın. Bu biraz da metabolizma ile ilgili aslında… Hızlı bir metabolizmaya sahip olan insanların vücut ısıları daha yüksektir, ancak yavaş metabolizması olan insanların vücut ısıları düşük olduğu için ayakları da normal olarak üşür.

Ayrıca çorap ile uyumanın kişiye koruyucu bir etki yarattığı da düşünülmektedir. Çorapla uyumak kişinin kendisini yorganın altında, yatağında daha güvende hissetmesine yardımcı olur. Burada psikolojil etkiler devreye girer; kendi kendisini kucaklıyormuş gibi hisseden kişi çoraplarının verdiği o yumuşak dokunuş da hoşuna gider. Bu durum duygusal insanlarda daha sık görülebilir.

Çıplak Ayak Uyurum

Ama eğer kişi çorapları ile uyumayı sevmiyorsa kişinin vücut ısısı yeterli olduğu için ayaklarının sıcak kalmasına da gerek duymuyordur. Çıplak ayak ile uyumayı seven insanlar biraz da başına buyruk, özgürlüğüne düşkün tipler olarak da bilinir. Mahremiyetine önem veren, bir ilişkide kontrolcü olmayı seven, içten, mücadeleci ve önem verdiği insanlara göz kulak olan insanlardır.

brighteside.me

[playbuzz-item url=”//www.playbuzz.com/ecemue10/orapla-m-uyursun-plak-ayak-m” info=”true” shares=”false” comments=”false” recommend=”false”]

Yazar Ne Dedi?

Ben şahsen çıplak ayak uyumayı severim ve hakkımda yazan tüm özellikler de tutuyor diyebilirim. Yani çorapsız uyumanın bu kadar şey anlattığını bilmiyordum doğrusu 🙂

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kadın Gezginlerin Tek Başına Güvenle Gidebileceği En Güvenilir 12 Ülke

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun