in

Coca Cola İçtikten Sonra 1 Saat İçinde Vücudumuzda Neler Olur?

Coca Cola hakkında yararlı veya zararlı şeklinde herhangi bir yorum yapmadan, bir eczacının “Coca Cola’nın Vücuda 1 Saat İçindeki Etkisi” şeklinde yaptığı açıklamayı sunuyoruz;

coca-cola-icmek-bilmiyorsan

10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Bu miktar, günlük almanız gereken şeker miktarının tamamıdır.) Fosforik asit tat alma duyunuzu kestiği için fazla felen şeker miktarını kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde aniden yükselir, aşırı miktarda insülin patlamasına sebep olur. Karaciğeriniz ise tüm şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. (Bunlar çok kısa bir zamanda gerçekleşir.)

40 dakika: Kafeinin emilimi tamamlanır. Göz bebekleriniz büyür, kan basıncınız yükselir, bunun sonucunda karaciğeriniz kana daha fazla şeker yükler. Beyninizdeki adenozin reseptörleri uyuklamamanız, ağırlık çökmemesi için bloke olurlar.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artışı beyninizdeki zevk merkezini dürtmeye başlar. (Bu eroinin vücutta yarattığı etkiye benzer.)

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri ortaya çıkar. (Tuvaletiniz gelir.) Tuvalet ihtiyacınız ile birlikte vücudunuzda depolanmış olup kemiklerinize doğru yola çıkmış olan kalsiyum, magnezyum ve çinko dışarı atılır.

Kaynak: Renegade

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Büyük Cesaret İsteyen Dünyanın En Korkunç 10 Roller Coaster’ı

iPhone 7 ve iPhone Plus 7 Hakkında Bilmeniz Gerekenler