Coca Cola İçtikten Sonra 1 Saat İçinde Vücudumuzda Neler Olur?


Coca Cola hakkında yararlı veya zararlı şeklinde herhangi bir yorum yapmadan, bir eczacının “Coca Cola’nın Vücuda 1 Saat İçindeki Etkisi” şeklinde yaptığı açıklamayı sunuyoruz;

coca-cola-icmek-bilmiyorsan

10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Bu miktar, günlük almanız gereken şeker miktarının tamamıdır.) Fosforik asit tat alma duyunuzu kestiği için fazla felen şeker miktarını kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde aniden yükselir, aşırı miktarda insülin patlamasına sebep olur. Karaciğeriniz ise tüm şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. (Bunlar çok kısa bir zamanda gerçekleşir.)

40 dakika: Kafeinin emilimi tamamlanır. Göz bebekleriniz büyür, kan basıncınız yükselir, bunun sonucunda karaciğeriniz kana daha fazla şeker yükler. Beyninizdeki adenozin reseptörleri uyuklamamanız, ağırlık çökmemesi için bloke olurlar.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artışı beyninizdeki zevk merkezini dürtmeye başlar. (Bu eroinin vücutta yarattığı etkiye benzer.)

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri ortaya çıkar. (Tuvaletiniz gelir.) Tuvalet ihtiyacınız ile birlikte vücudunuzda depolanmış olup kemiklerinize doğru yola çıkmış olan kalsiyum, magnezyum ve çinko dışarı atılır.

Kaynak: Renegade

Content Protection by DMCA.com

Yorum

Bi' Tepki Ver Bakalım
Berbat Berbat
0
Berbat
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Facia Facia
0
Facia
Komik Komik
0
Komik
Geyik Geyik
0
Geyik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coca Cola İçtikten Sonra 1 Saat İçinde Vücudumuzda Neler Olur?

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Tür Seçin
Kişilik Testi
Bilgi Testi
Anket
Makale
Liste
Geyik
Resim

Send this to friend