Çevre Dostu Olmak İçin Bu 5 Maddeye Göz At


Bu Antalya Salebi’nin Yaşam Alanının Kurtarılmasına Yardım Edebilirsin.

Gezegeni korumak adına yaptığın her şey canlıların hayatta kalmasına yardımcı olur.Buna sadece Antalya’da yetişen Antalya Salebi de dahil.İşte sana gezegenimizi korumak için uygulayabileceğin birkaç basit öneri.

Unutma dünyayı korumak için bir kişi bile çok çok önemli.

YEŞİL BİR HEDİYE VER

Sevgililer günü ya da doğum günü gibi özel günlerde verilen hediyeler nedeniyle fazladan yüzlerce ton kağıt çöpü oluşuyor.Bunu önlemek için hediyelerini  geri dönüştürülmüş paket kağıtlarıyla kaplamayı dene.Dilersen tebrik kartlarını evdeki materyallerden yapabilirsin.Ayrıca satın aldığın her şeyin geri dönüştürülmüş ya da organik olmasına özen göster.

ÇÖPÜNÜ KÜÇÜLT

Çöp kutusundaki büyük nesneler kutuda çok fazla yer kaplar.Süt ve gevrek kutuları gibi şeyleri ezerek hacimlerini azalt.Böylece ailen daha küçük ve daha az sayıda çöp torbası kullanır.

BIRAK SOĞUSUN

Sıcak yiyecek ve içecekleri buzdolabına koymadan önce oda derecesine kadar soğut.Sıcak besinler buzdolabının içindeki ısının yükselmesine neden olur.Bu durumda buzdolabı orijinal ayarlarına geri dönebilmek için ekstra enerji harcar.

KALEMİNİ HAZIRLA

Geri dönüşüm programları ya da çevre temizlik günü gibi kampanyalara katıl ve bu kampanyalarda sesini duyurduğundan emin ol.Yaşadığın yerdeki çevreyi korumak adına daha fazlasını yapması gerektiğine inanıyorsan, onlara önerilerini sıraladığın bir e-posta yollayabilirsin.

EVDE MÜCADELEYE DEVAM !

Her yıl evine yaklaşık bir buçuk ağaç değerinde istenmeyen posta geldiğini ve çoğunun hiç açılmadan çöp kutusuna atıldığını biliyor musun ? Bunların çoğu da bildiğiniz gibi elektrik ve su faturaları.

Ağaçları koru.Gereksiz postaları posta kutundan uzak tut.

Gereksiz postalar için her yıl milyonlarca ağaç kesiliyor.İstenmeyen postaları sınırlandırması ya da ağaç dikimine katkıda bulunması için aileni ikna et.Bu sayede kesilen ağaç sayısını azaltabilir, her yıl 62 milyar parçadan oluşan gereksiz postanın hazırlanması ve taşınması için kullanılan enerjiden tasarruf edilmesini sağlayabilirsin.Tüm bunlara rağmen hala almaya devam ettiğin istenmeyen postayı karalama kağıdı olarak kullanıp geri dönüştürebilirsin.

Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image