in , ,

Çevre Dostu Olmak İçin Bu 5 Maddeye Göz At

Bu Antalya Salebi’nin Yaşam Alanının Kurtarılmasına Yardım Edebilirsin.

Gezegeni korumak adına yaptığın her şey canlıların hayatta kalmasına yardımcı olur.Buna sadece Antalya’da yetişen Antalya Salebi de dahil.İşte sana gezegenimizi korumak için uygulayabileceğin birkaç basit öneri.

Unutma dünyayı korumak için bir kişi bile çok çok önemli.

YEŞİL BİR HEDİYE VER

Sevgililer günü ya da doğum günü gibi özel günlerde verilen hediyeler nedeniyle fazladan yüzlerce ton kağıt çöpü oluşuyor.Bunu önlemek için hediyelerini  geri dönüştürülmüş paket kağıtlarıyla kaplamayı dene.Dilersen tebrik kartlarını evdeki materyallerden yapabilirsin.Ayrıca satın aldığın her şeyin geri dönüştürülmüş ya da organik olmasına özen göster.

ÇÖPÜNÜ KÜÇÜLT

Çöp kutusundaki büyük nesneler kutuda çok fazla yer kaplar.Süt ve gevrek kutuları gibi şeyleri ezerek hacimlerini azalt.Böylece ailen daha küçük ve daha az sayıda çöp torbası kullanır.

BIRAK SOĞUSUN

Sıcak yiyecek ve içecekleri buzdolabına koymadan önce oda derecesine kadar soğut.Sıcak besinler buzdolabının içindeki ısının yükselmesine neden olur.Bu durumda buzdolabı orijinal ayarlarına geri dönebilmek için ekstra enerji harcar.

KALEMİNİ HAZIRLA

Geri dönüşüm programları ya da çevre temizlik günü gibi kampanyalara katıl ve bu kampanyalarda sesini duyurduğundan emin ol.Yaşadığın yerdeki çevreyi korumak adına daha fazlasını yapması gerektiğine inanıyorsan, onlara önerilerini sıraladığın bir e-posta yollayabilirsin.

EVDE MÜCADELEYE DEVAM !

Her yıl evine yaklaşık bir buçuk ağaç değerinde istenmeyen posta geldiğini ve çoğunun hiç açılmadan çöp kutusuna atıldığını biliyor musun ? Bunların çoğu da bildiğiniz gibi elektrik ve su faturaları.

Ağaçları koru.Gereksiz postaları posta kutundan uzak tut.

Gereksiz postalar için her yıl milyonlarca ağaç kesiliyor.İstenmeyen postaları sınırlandırması ya da ağaç dikimine katkıda bulunması için aileni ikna et.Bu sayede kesilen ağaç sayısını azaltabilir, her yıl 62 milyar parçadan oluşan gereksiz postanın hazırlanması ve taşınması için kullanılan enerjiden tasarruf edilmesini sağlayabilirsin.Tüm bunlara rağmen hala almaya devam ettiğin istenmeyen postayı karalama kağıdı olarak kullanıp geri dönüştürebilirsin.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Niyanna

Henüz 19 yaşında, edebiyat bağımlısı, doğa hayranı, uzay meraklısı, şiirle nefes alır, kahveyle uyur.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Peru’daki Bu Dev Şekilleri Kuma Uzaylılar Mı Yazdı ?

En Tuhaf 12 Evlilik Teklifi Fikri