in

CES 2016’ya Damgasını Vuran En İyi 10 Teknolojik Ürün

Yine bir CES, yine Las Vegas ve yine birbirinden teknoloji harikası ürünler ile karşımıza çıktılar.

CES 2016 fuarında tanıtılan bu yeni ürünler yeni yıla da damgasını vuracağa benziyor.

İşte gözlerimizi alamadığımız, hayatımızı kolaylaştırabilecek teknoloji harikası ürünler;

1- HTC Vive – Yeni Nesil Gözlük

htc-vive-product-1

2016 yılında çok daha popüler olacağı beklenen sanal gerçeklik gözlüklerine bir tanesini de HTC firması ekledi. HTC, çıtayı biraz daha yükseltti. Kafanın hareketlerini ve el hareketlerini algılayabilen izleyiciler ile birlikte tırmanabilir hatta zombi bile olabilirsiniz 🙂

2 – Sensorwake  – Kokulu Saat

sensorwake.jpg.size.xxlarge.promo

Proje aşamasındayken de haberini yapmış olduğumuz Sensorwake gerçekten almak istediğim ürünler başında geliyor. Zır Zır çalan bir çalar saat yerine çeşitli koku kartuşları ile sevdiğiniz bir koku ile uyanmak istemez misiniz ? Sensorwake tam olarak da bunu yapıyor. Ayarladığınız saatte önceden eklediğiniz koku kartuşunun kokusunu yayarak sizi uyandırmaya çalışıyor; kahve, çiçek vs. Eğer uyanmazsanız 3 dk sonra sesle sizi uyandırmaya çalışıyor.

3- Parrot Disco – Droneların Efendisiparrot-disco

Parrot markası bu sene alışılmışın dışında bir drone ile CES 2016’ya katıldı. Klasik 4 pervaneli drone lardan ziyade arkadaki tek pervane ile inanılmaz bir deneyim yaşatacak olan Disco, kanatları ve aerodinamik yapısı sayesinde ortalama 80 km hıza çıkıyor. Taşıma kolaylığı açısından kanatları da çıkabiliyor. 1 saatlik şarj ile ortalama 45 dk uçabiliyor.

4- ili Wearable Translator – Kolye Çevirmen

ili-translate

Boynunuza bir kolye gibi takacağınız bu cihaz ile diyalogları anlık olarak çeviriyor. Herhangi bir internet yada telefon bağlantısına ihtiyaç duymadan translate yapabiliyor.

5- Digisole – Akıllı Ayakkabı

digisole.jpg.size.xxlarge.promo

Sonunda bu da oldu! Akıllı cihazlar kervanına katılan akıllı ayakkabılara merhaba diyoruz. Akıllı cihazınıza kuracağınız bir program yardımı ile birlikte Digisole ayakkabınızın bağcıklarını sıkma, ayakkabıyı ısıtma, zemine göre uyumluluk ve yürüyüş ile ilgili analizleri yapmanıza olanak sağlanıyor.

6- SCİO – Besin – Kalori Ölçer

Diet-Sensor_BOC

2016’ın popüler ürünlerinden olacağını tahmin ettiğim SCIO yediğiniz yemeğin kimyasal bileşenlerini tarayarak yemeğin besin değeri ve kalori miktarını çıkartıyor. Bluetooth üzerinden telefon ile haberleşen ürün telefonunuzda ürün değerleri hakkında detaylı bilgi veriyor.

7- Hairmax LaserBand 82 – Saç Çıkaran Bant

hairmax.jpg.size.xxlarge.promo

“90 saniyede saçım çıksın!” istiyorsanız bu ürün tam size göre. 90 saniye boyunca başınıza taktığınız bu bant, kırmızı lazer teknolojisi ile derideki kan akışını hızlandırarak saç çıkmasını ve çıkan saçın sıklaşmasını sağlayan bu teknoloji  fuarda 795 $’a satılıyor.

8- LG Rollable Ekran

SONY DSC

LG’nin yeni tanıttığı katlanabilir ekran gerçekten başarılı ürünlerin başında geliyor.Kıvrık halde bile video oynatabilen ve sadece 1 mm olan bu ürün gerçekten inanılmaz. 18″ olan bu ekranı LG gelecek senelerde taşınabilir hale getirerek teknoloji tutkunlarının vazgeçilmezi olacağa benziyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Adore Mobilya 10 TL’ye Kedileri Ev Sahibi Yaptı

08 Ocak 2016 Vizyondakiler