in

Casper’ in Cinsiyet Ayrımcılığı Yapan Reklamı İçin Özür Diledi

Casper ‘in son reklam filmi Casper VIA V9 ‘u mutlaka izlemişsinizdir. Bu reklam filminde kadın teknolojiden anlamayan bir karakter olarak kullanılmıştı. Bundan rahatsızlık duyan Gülşah Güney, Change.org’da bir kampanya başlattı. Cinsiyetçi reklam filminin yayından kaldırılması ve tüm kadınlardan özür dilenmesi istendi. Şimdiye kadar 3.838 destekçisi olan kampanyanın metni şu şekilde:

casper_cinsiyetci_reklam_1

 

Casper’ da bu kampanyaya yanıt verdi. Hem de Casper bünyesindeki üç kadın yönetici  Casper CEO’su Charlotte LAMPRECHT, Pazarlama Direktörü Feray KARAMAN ve Kurumsal İletişim Müdürü Dilek İYİGÜN tarafından. Yayındaki Casper VIA V9 Park TV reklamının yapım ve yayını konusunda ajanslarla birlikte üç ay süren yoğun bir çalışma dönemi geçirdiğini ifade etti.

casper_cinsiyetci_reklam_2

 

Ayrıca üç kadın yönetici , reklama gelen tepkiler üzerine Youtube kanalından bir tartışma oturumu düzenlediler. Canlı olarak gelen soruları cevapladılar. Ardından reklam yayından kaldırıldı ve firma tarafından özür dilendi.

Erkek egemen bir toplum sahibiz. Kadınlarında bunu kabul ediyor olması ayrı bir durum. Ve ne yazık ki öteki kadınlar olarak değerlendirilen evi dışında da kendine ait bir hayatı olan kadının ayakta kalabilme çabaları ile karşılaşıyoruz. İyi ki de karşılaşıyoruz.

 

Reklam filmini izlemeyenler için ;

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Yavru Köpeklerini Bebekleri Gibi Seven Çift

30 Yaşına Merdiven Dayadığınızın 16 Alameti