in ,

Candy Crush’ın Şirketi King Digital 5.9 Milyar Dolara Satıldı

Activision Blizzard, Candy Crush oyununun üreticisi King Digital Entertainment’ı satın aldı. Activision Blizzard’ın bu satın alma için 5.9 milyar dolar (Yaklaşık 16.7 milyar TL) ödeyeceğini açıkladı.

candy-crush

Özellikle bayanların yolda, evde, kuaförde, kafede deli gibi şeker patlatma alışkanlığı yaratan, yemeklerin dibini yaktıran Candy Crush’ın şirketi King Digital dünya devi Activison tarafından satın alındı.

Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Activision aralarında Call of Duty, World of Warcraft, Skylanders ve Destiny gibi tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunların sahibi.

Activision Blizzard tarafından satın alınan King Digital Entertainment; Türkiye’de olsaydı, 5.9 milyar dolarlık bedeliyle en pahalı 30 şirketten biri olacaktı.

Activision Blizzard’ın en ünlü oyunu Call of Duty olarak bilirken, Candy Crush da mobil cihazlarda en çok indirilen oyunların başında geliyor.

King şirket geçtiğimiz yıllarda, halka arzını gerçekleştirmiş ve yatırımcılardan büyük ilgi duymuştu.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Köpekleri ile Birlikte Kanoya Binebilmek İçin Özel Kano Yaptı

Nişan Yüzükleri İle Fenomen Olan Marjinal Çift