in

Cam Katı Mıdır,Sıvı Mıdır ?

Cam ile genelde duyumlarımız kristalleştirilemeyen ve yavaşça akan bir sıvı olarak ilk evresinde adlandırabilirsiniz. Fakat Cam tam olarak katıdır.

Camın katı mı sıvı mı olduğu konusundaki karışıklık Alman fizikçi Gustav Tammann’ın çalışmasının yanlış okunmasından kaynaklanmaktadır.Tammann camı incelerken sıvı halden katı hale geçmesi tasvirini yanlış anlamışlardır.

Tammann benzetmede bulunarak camı, “donmuş süper soğuk bir sıvıyla” karşılaştırdı. Camın bir sıvıya benzediğini söylemek onun bir sıvı olduğu anlamına gelmez.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

İki Ayrı Keyif Veren Saat Tasarımı

Elmas Nasıl Oluşur ?