in

Bu Yaz Tatil Planlarınızı Değiştirecek İstanbul Festival Takvimi

Yaz sıcaklarını hissettirmeye başladığı gibi festivallerde ruhumuzu renklendirmeye geliyor. Festival takvimine bakmadan tatil planlarınızı yapmayın deriz.

 

22. İstanbul Caz Festivali

Print

27 Haziran – 15 Temmuz

Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Charnett Moffett, Stanley Jordan, Cyrus Chestnut, Jeff Watts, Chris Potter, Dave Holland, Lionel Loueke, Eric Harland, Melody Gardot ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın farklı sesleri müziği tüm kente yayacak, festival takipçileriyle şehrin farklı köşelerinde buluşacak.

 

İstanbul Shopping Fest

shopping_fest_1

6 Haziran – 28 Haziran

Festivalde “Konsept İndirim” günlerinde jean den elektroniğe, tekstilden kozmetiğe pek çok markanın yüzde 50’ye varan indirim fırsatlarının yanı sıra farklı ürün kampanyaları ile avantajlı alışveriş yapma olanağı sunuluyor. Festival süresince kredi kartı ya da banka kartıyla yapılan 50 TL’lik her alışverişle, hediye çekilişlerine katılım hakkı da sağlanacak.

 

6. Uluslararası İstanbul Opera Festivali

46262

(Hava şartları nedeniyle festival 11 haziran başlıyor)

11 Haziran’da Kadıköy Süreyya Operası ‘nda, “Yusuf ile Züleyha” eserinin sahnelenmesiyle başlayacak.

Festival kapsamında 13 Haziran Cumartesi akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde “Romeo ile Jülyet” seyirciyle buluşacak.

Mozart’ın ünlü eseri “Saraydan Kız Kaçırma” operası ise 15-16 Haziran’da saat 21.00’de İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde gerçekleştirilecek.

 

43. İstanbul Müzik Festivali

B9ylfvFCUAI-_eA

09 Haziran – 29 Haziran

Yuri Bashmet, Boris Berezovsky, Emmanuelle Haïm, Angela Hewitt, Paavo Jarvi, Kim Kashkashian, Patricia Kopatchinskaja, Christian Tetzlaff, Gidon Kremer, Yuja Wang gibi isimlerle dünyanın önde gelen topluluklarından Lozan Oda Orkestrası, Franz Liszt Oda Orkestrası, Kremerata Baltica ve Berlin Filarmoni’nin 12 Çellisti’nin de bulunduğu 600’e yakın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlayacak. Deutsche Kammerphilharmonie Bremen ise festivalin bu yılki yerleşik konuk orkestrası olarak iki konsere imza atacak.

 

One Love Festival

One-love-festival

13 – 14 Haziran

James Blake, Tom Odell, Metronomy, Hot Chip, Julian Casablancas+The Voidz, José Gonzalez, Little Dragon, Fink, Everything Everything, Austra, Slow Hands, LouLou Players, Darren Roach, Ceylan Ertem, 123, Sattas, The Ringo Jets, Sapan, The Away Days, Kim Ki O, Biz, Norrda, Palmiyeler, Adamlar, Can Güngör, Barış Demirel, Ahmet Şendil, Dayko & Jamiryo, Cem Salman, Unus Emre, Ali Murat Karakuş, Batu Çelik, Deniz Kabu Sevil Soylu ve Radyo Eksen DJ Set One sahne alacak.

 

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

harbiye-cemil-topuzlu-acikhava-sahnesi_0

23-30 Haziran tarihleri arasında Vodafone Smart 6 Harbiye Açıkhava Konserleri kapsamında Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda.

23 Haziran 2015 – Ajda Pekkan

24 Haziran 2015 – MFÖ

25 Haziran 2105 – Bülent Ortaçgil-Birsen Tezer

26 Haziran 2105 – Orquesta Buena Vista Social Club ® ‘Adiós Tour’

27 Haziran 2105 – Şebnem Ferah

28 Haziran 2015 – Teoman

30 Haziran 2015 – Kenan Doğulu

 

Turkcell Yıldızlı Geceler

TRKCL20152014 yılından beri Pera Event’in organizasyonuyla gerçekleşen Turkcell Yıldızlı Geceler ‘En Uzun Soluklu Konser Serisi’ olma geleneğini bu yıl da 27 konser ile yineleyecek. 28 Temmuz’da Zaz konseri ile açılışı yapılacak ve yerli – yabancı her müzik tarzından sanatçının sahne alacağı konserler, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda yaz akşamlarını renklendirecek.

Zeytinli Rock Festivali

Zeytinlirock

20 Ağustos – 23 Ağustos

Şebnem Ferah, Duman, Teoman, Feridun Düzağaç, Pentagram, Umut Kuzey, Aylin Aslım, İskender Paydaş Project, Redd, Bulutsuzluk Özlemi, Demir Demirkan, Pinhani, Melis Danişmend, Flört, Ceylan Ertem, Istanbul Arabesque Project, Sattas ve Nükleer Başlıklı Kız sahne alacak isimlerden bazıları…

 

 

 

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

[g1_socials_user user="2" icon_size="28" icon_color="text"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Da Vinci Ameliyat Robotu ile Emin Ellerdesiniz

11 Eylül’ ün İzleri Üzerine İnşaa Edilen Yeni Dünya Ticaret Merkezi