in ,

Bu Mide Bulandıran Mikrop Yuvalarına Karşı Dikkatli Olun!

Pink Bra

Gün içinde pek çok eşyaya dokunmak zorunda kalırız. Ne kadar pis veya mikroplu olacağını düşünemeden o kirli ellerimizi yüzümüze, gözümüze süreriz. Sonrası ise; hoşgeldin hastalıklar!

Bu listedeki mikrop yuvaları ile tanıştıktan sonra eldivenle gezemeyeceğiniz üzere yanınızda antibakteriyel mendil veya jeller taşımanızı tavsiye ederim.

Hazır olun;

ALIŞVERİŞ ARABALARI

Yüzlerce insan gün içerisinde bu arabaları kullanıyor. Ve kimse kullanmadan önce ellerini yıkamıyor. Emin olun kimse bu arabaları da silmiyor.

en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (8)

ÇAY BARDAKLARI

Evde bardaklarınızı köpüklerle yıkarken, günümüzde bile çoğu yer sıcak suya şöyle bir tutuyor. Temizleniyorlar mı? Hayır! İçmeden önce bardağınızın şöyle dudak kısımlarını bir inceleyin.en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (9)

SOLARYUM YATAKLARI

Bronz olmak bugünlerde herkesin arzusu. Fakat büyük firmalar haricinde pek çok yer solaryum yataklarına gereken titizliği göstermiyor, sizde bir güzel mikropların üzerine yatıyorsunuz. En azından kullanmadan önce kontrol edin ve ıslak bir mendille kendiniz temizleyin.en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (10)

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI

Aslında otobüslerin hemen hemen her noktası genelde mikrop kaynıyor. Bu temiz görünümlü koltuklarına gün içerisinde yüzlerce kişi oturuyor. Resimdeki gibi süngerli yapıya sahip koltuklar mikrop ve toz barındırma konusunda 1 numaradır. Oturmadan önce koltuğa iki tokat atarsanız kendiniz görebilirsiniz. Tutunma yerlerine de dikkat! Tutunma yerleri her türlü toplu taşıma aracında pis ötesi zaten!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OA

ATM’ler

Yine gün içerisinde yüzlerce kişinin mıncıkladığı muhteşem bir pislik yuvası. Düşünün o tuşlara nasıl pis parmaklar basmıştır. Bir de bütün gün açık havada toza bulanıyor. Aynı şekilde telefon kulübeleri de!en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (1)

BİLGİSAYARLAR

Kendi klavyeniz bile olsa emin olun o klavye temizlenmediği sürece zamanla mikrop yuvasına dönüşüyor. Farenizde tabaka halinde kir tutabiliyor. Hele bilgi işlem çalışanları için tavsiyemiz var; başkalarının bilgisayarları ile ilgilendikten sonra MUTLAKA ellerinizi yıkayın.en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (2)

ÇANTALAR

Ah şu biz bayanlar, çantaların her yere koyuyorlar. Tuvalet setleri, dışarıda yemek yerken koyduğunuz masa ve sandalyeler… Sonra çantalar siliniyor mu, hayır… Nerede şimdi o mikroplar? Evde! Bu durum beylere de dokunuyor; sırt çantaları, laptop çantaları yerlerde geziyor…en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (3)

TELEFONLAR

En ama en pis olan şey, elinizden düşürmediğiniz bu küçük aletler. Her yere dokunuyorsunuz sonra farkında olmadan telefonunuza bu mikropları taşıyorsunuz. Ellerinizi temizliyorsunuz ama telefonunuzla temasa devam ediyorsunuz. Elleri yıkamanın ne anlamı kaldı ki?en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (4)

İÇECEK MUSLUKLARI

Bu makinenin iç kısmının temizliğinden bahsetmiyoruz bile. Ancak birde içecek alırken ağzını dayadığınız o beyaz kancalar var ya, ikinci içeceğini almaya gelen herkes bardağını oraya dayıyor, unutmayın. Buna ikinci örnek olarak su sebillerini verebilirim.en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (5)

ÇOCUK PARKLARI

Biz hiç çocuk parklarının köpüklerle yıkandığını görmedik. Çocuklar elbette kirlenerek büyüyecek… Ama parkta oynadıktan sonra gözlerini ovuşturmamaları konusunda uyarın.en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (6)

YÜZME HAVUZLARI

Herkesin havuza girmeden önce duş aldığını sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Birde havuzda 2-3 saatten fazla takılan bir kişi görürseniz havuzdan çıkın. Bilin ki tuvalete gitmeye üşenmiştir. en-pis-gunluk-kullanilanlar-bilmiyorsan (7)

PARALAR

Geldik mikropların babasına; paracıklar. Küçüklüğümüzden beri ‘paraya dokununca ellerini yıka’ sözünü duyuyoruz peki buna ne kadar dikkat ediyoruz? Paralar harika mikrop taşıyıcı olabiliyorlar. Üzerinde canlı bir mikrop olmasa da onu sizden önce tutan ellerin daha önce nerelere dokunmuş olabileceğini şöyle kapsamlıca bir düşünün…

Şimdi “Umumi tuvaletleri” niye eklemedin diye sorabilirsiniz, ama emin olun tuvaletler artık günümüzde sık sık temizleniyor. Bu yüzden özellikle paralı tuvaletleri kullanmaya özen gösterin.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Hayır Diyemeyenler İçin 12 Farklı Kıvırma Yöntemi

Erkekler Araştırdı! Kadınlar Neden “Dır Dır” Eder ?