Bu Kitaplar Okunduktan Sonra Ağaç Olacak


Arjantin’de Pequeno Editor Yayınevi tarafından, “Mi Papá Estuvo en la Selva” (Babam Ormandaydı) adlı el yapımı özel bir kitap basıldı. Tree Book Tree adını verdikleri projenin amacı 8-12 yaş aralığındaki çocuklara ellerinde tuttukları kitapların ham maddesinin aslında ağaçlar olduğunu anlatmak. Bununla birlikte sürdürülebilirlik kavramının küçük yaşlardan itibaren çocukların hayatlarında yer etmesini sağlamak. Jakaranda ağacı tohumları, asitsiz kağıt ve ekolojik mürekkep kullanılarak hazırlanan kitaplar, dikilebiliyor. Kitapları okuduktan sonra toprağa ekiyorsunuz, suluyorsunuz ve kitap filizlenmeye başlıyor. Ekilebilir kahve kartonlarını hatırlayan kampanyayla doğadan aldığınız emaneti, doğaya iade etmiş oluyorsunuz.

Tree Book Tree” kitaplar, kitapçı vitrinlerinde, toprakla dolu cam bir fanusun içinde sergileniyor. Yayınevi bunun yanısıra hazırladıkları videoyla kitapların hazırlanma sürecini de detaylı bir şekilde aktarıyor.

blogHaOdOpivF0GTiOVCS0_ajQ

Yayınevinin sitesinde bulunan açıklamada da kitabın gerçekten muhteşem bir amaçla hazırlandığı ortaya konmuş:
“Okuduğumuz her şey zihnimizdeki kütüphanenin bir parçası. Bu yüzden okumak, içimizde kök salan ve bizi değiştiren bir eylem. Bir kitabı ekme işi, insanları çevre konusunda duyarlı olmak konusunda cesaretlendiren, olan duyarlılığı ve farkındalığı artıran bir eylem.”
Yaşasın ağaçlar, okunsun kitaplar..
Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image