in

Bowling Topu Nasıl Yapılır?

Labutları devirmek uğruna yuvarladığımız bu pürüzsüz bowling topları nasıl yapıldığını izliyoruz.

Bowlingin bulunuşu;

Kesin ve net olarak bilinmese de, bowlingin M.Ö 5000’li yıllarda Mısırlılar tarafından bulunduğu tahmin ediliyor. Bu iddiaya ise Mısır’da yapılan kazılar sonucu küçük bir çocuğun mezarından çıkarılan ilkel objeler arasında bowling oyununa benzeyen eşyaların da bulunmasıyla varılıyor.

Başka bir iddia ise İngilizlere ait. Onlar da bowlingi icat edenlerin kendileri olduğunu savunuyorlar ve oyunun ilk olarak 1100’lü yıllarda oynandığı konusunda iddialaşıyorlar.

Bu sporun kökenleri milattan öncelere kadar uzandığı için tuhaf batıl inançlara da sebep olmuştur. Mesela 3. ve 4. yüzyıllarda düzenlenen oyunlar boyunca labutlar veya kukalar işlenen günahları temsil ederken devrilen her kuka da günahlardan arınma manasına geliyordu. Yani iyi bir bowling oyuncusu olsaydınız sonunuz hiç iyi olmayabilirdi.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Dünyaca Kahve Kültürü

Güneş’in 100 Milyonuncu Resmi