in , , ,

Bir hayvanı sahiplenmeniz için 10 neden

Bir hayvanı sahiplenmek aynı zamanda ona ikinci bir hayatta kalma şansını sunmaktır. En büyük sebeplerden biri bu olsa bile sayacağımız nedenlerde ilginizi çekebilir.

1- Çocuklarınıza iyi bir örnek teşkil edersiniz

SNSHOVA687807031250

Bir hayvanı sahiplenerek yapmış olduğunuz bu davranış, sizin sayenizde çocuklarınıza karşılıksız sevginin nasıl olduğunun en önemli örneği olur.

2- Dostlarınıza umut olabilirsiniz

stans2

İnsanlarla hayvanlar arasındaki sevginin boyutu anlatılamaz. Fakat bazen çevreden oluşan etkilerden dolayı bilmediğimiz şeyleri yapmaktan çekiniriz. Sizin bir canlıya hayat verdiğinizi, onunla mutlu olduğunuzu gören dostlarınız “nasıl” sorusunu sizlere soracak, sizlerden yardım alarak bir canlıya daha hayat verecektir.

3- Satın almayın, sahiplenin !

bf4ca623-bf83-445b-ba36-dfba41523a72

Hayvanların birer nesne olarak vitrinlerde durmaları, alıcısının gelmesini beklemeleri, haklarının hiçe sayılması istemediğimiz bir durum. Satın almayın, SAHİPLENİN !

4- En baştan başlamazsınız

images

Genelde sahiplenen hayvanlar belirli olgunluklara erişmiş ve ne yazik ki birçoğu önceki aileleri tarafından bırakıldıkları için eğitim görmüş olmaları yüksek bir ihtimal olduğundan onlarla daha fazla vakit geçirin.

5- Kendinizi daha iyi hissedersiniz

dostluk1

Yeni dostunuz sizin gibi bir canlı olduğu için onunla yaşamınızı paylaştığınızı bilirsiniz. Bu da onlarla kuracağınız bağın daha içten ve karşılıksız olmasını sağlayarak kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olur.

6- Size uygun bir arkadaş bulma şansınız fazladır

ingilizce-hayvanlar1

Konu sahiplenme olacağı için istediğiniz yaştan, istediğiniz cinsten ve istediğiniz karakterden bir dostunuz sizleri bekliyor olacak.

7- Kıymetinizi çok iyi bilirler

949164695

Belirli zorluklardan geçmiş bu hayvanlar, sizin ilginizden ve onlara verdiğiniz bu şanstan dolayı kendilerini çok hissederler ve sizin kıymetinizi çok iyi bilirler.

8- Yeni dostunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz

kedi-kopek

Unutmayın bu hayvanlar başıboş bırakılmış hayvanlar değildir. Onlarla ilgili her bilgiyi ilgili kişilerden alabilirsiniz.

9- Bir hayat kurtarmanın tarifsiz mutluluğunu yaşarsınız

cocuklar-evcil-hayvanlar--HI-986197

Bu nedenin tarifi yoktur, anlatılamaz 🙂

10- Barınaklarda yaşayan hayvanları sahiplenebilirsiniz

hayvan-barinak-kulube

Satın almaktansa barınaklarda yaşayan bir hayvanı sahiplenirseniz, yardıma ihtiyacı olan daha fazla hayvanın barınaklara sığınma şansı olur.

 

UNUTMADAN ! Kapılarınızın önüne bir kap su koymayı unutmayın lütfen 🙂

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Uaydi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Çikolata Yemek İçin 9 Harika Neden

Ziyaret Ettiğiniz Ülkeleri Kazıyacağınız Akıllı Dünya Haritası