in

Bilimin Umutsuzca Cevap Aradığı 10 Soru

Evren, büyümeye devam eden derin ve rakipsiz bir sırdır. Bazı şeyler o kadar karmaşıktırki mantıklı hiç bir cevabı bulunamamaktadır. Yapmamız gereken daha detaylı araştırmaktır. Bilim hakkında en iyi şey hiç bir şey bilmediğiniz bir konu hakkında detaylı araştırma yapmaktadır. Sizler için bilimin çaresizce cevap aradığı 10 soruyu bulduk.

1- Bilinç Nedir ?

bilinc-nedir

Bilinçli ve benliğimizin farkındayız. Peki Bilinç nedir ? Bilinç altı nedir ? Bilinç Altı metafiziksel dünyayı etkiler mi ? Bilim insanları bilinç altımızın evrenin kaderi ile doğrudan bağlantı olduğuna inanıyor fakat kesin bir şey bu konuda bulunamıyor.

2- Neden Rüya Görürüz ?

neden-ruya-goruruz

Rüyaları hemen hemen her gece görürüz. Ama hayallerimizi mi görüyoruz yoksa geleceği mi halen bilinmiyor. Rüyaların genel yapısı ile ilgili bilgi maalesefki son derece kısıtlı.

3- Yalnız Mıyız ?

yalniz-miyiz

Arthur C. Clarke bir keresinde şöyle demişti,”İki olasılık var. Ya evrende yalnızız yada değiliz. Her ikiside eşit derecede korkutucu”. Gözlemler sırasında evrene genel olarak kontrol edilen yerlerinde  bizim dışımızda herhangi bir canlı olmasada evrenin sonsuz ve büyüklüğünü göz önüne alırsak olmama ihtimali de düşük geliyor. Her yıl düzenli aralıklar ile evrenin bazı bölgelerine sırayla sinyal gönderilse de daha herhangi bir cevap gelmiş değil.

4- Evren Neden Yaratılmıştır ?

evren-neden-yapilmistir

Evrenin genel olarak aslında neden yaratıldığı tam olarak bilinememektedir. Evren sürekli genişleyen ve keşfedilen bir yerdir. Fakat Genel olarak maddesel yapıların ve bu maddesel yapıların çekirdeklerinin nasıl oluştuğu halen bir soru işaretidir. Karanlık madde denen kavram halen açıklanamamaktadır.

5- Yaşamın Kökeni
yasamin-kokeniDünya’daki yaşamın milyar yıllar önce başladığını biliyoruz. Ama aslında tam olarak yaşamın nasıl başladığı bilinmemektedir. Peki ilk canlı nasıl bir güç tarafından oluşturuldu ? Bazı bilim insanları Dünya’ya bir göktaşı çarparak ilk yaşamın oluştuğunu söylesede tam olarak kesin bir bilgi maalesefki yok.

6- Okyanusların Tabanlarında Tam Olarak Ne Olduğu

okyanuslarin-alti

Okyanusun tabanları aslında Dünya’nın en keşfedilmemiş yönlerinden bir tanesidir. Bu kusursuz güzelliklerin yaratılması ve nasıl olduğu insanlık için başka çözümsüz sorulardan bir tanesi.

7- Asal Sayılar Neden Bu Kadar Garip

asal-sayilar

Asal sayılar kendinden başka hiç bir sayıya bölünemez. Bu yüzden online transferlerde ana güvenliği ve E-ticaretin sürekliliğini korumak için kullanılır. Bunların dışında sayısal sistemde sıra dışı bir iz oluştururlar. Bilim insanları da bu sıra dışı izi de araştırmaktadır.

8- Bu Kadar Karbon İle Ne Yapacağız ?

bu-kadar-karbon

Karbon her gün o kadar fazla üretiliyorki Dünya üzerinde inanılmaz zararlı etkileri oluyor. Bu karbon miktarlardan kurtulmak için maalesefki halen yollar aranıyor.

9- Başka Evrenler Var Mı ?

baska-evrenler-var-mi

Bizim evremizde yaşam döngüsünü görebiliyoruz. Peki ya diğer evrenlerde yaşam var mı ? Araştırmalar kara deliklerin içerisinde evrenleri olabileceğini göstermiştir.  Bu evrenin dışında evrenler var mı ? Bu evrenin içinde de evrenler var mı ? Başkasının evreninin kara deliği içindemiyiz ? Bunlar için hiç bir cevap bulunamamaktadır.

10- Kara Deliğin İçinde Ne Var ?

kara-deligin-icinde-ne-var

Kara delik bir yıldızın enerjisi bittiği zaman ortaya çıkar ancak halen çekim kuvvetini korur. Bu aşırı çekim kuvvetinin içerisinde neler olduğu hakkında herhangi bir bilgi bulunamamaktadır. Ancak tahminlere göre içerisinde farklı bir evrene geçiş sağlayacak bir portal olduğu düşünülüyor. Yine de kesin bir bilgi yok.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Japonya’ daki Bu Şehrin Hedefi “Sıfır Çöp”

Açlıktan Ölen Suriyeli Kızdan Yürek Parçalayan Vasiyet