in

Biber Öğütücü, Pepper Hacker Evinizdeki Teknolojiyi Hackliyor

Akıllı telefon sahibi her 8 kişiden birinin telefon bağımlılığı olduğu tahmin ediliyor. Baylor Üniversitesi araştırmacılarına göre telefonlarıyla daha fazla zaman geçiren bu kişiler daha bunalımlı ve karamsar olmaya eğilimlidirler. Bu bağlamda, makarna sosu üreticisi Dolmio, yemekleriniz için taze biber sunmanın yanında akıllı telefonların aktivitelerini de 30 dakikalık zaman aralığı boyunca engelleyen bir biber öğütücü (Dolmio Biber Hacker) yaptı.

dolmio_pepper_hacker_1

Dolmio biber öğütücünün bir tur çalıştırılmasıyla televizyonlar, kablosuz ağlar ve mobil aygıtlar kapanmaktadır. Cep telefonlarını kapatmak için mobil telefon yönetim uygulaması “Airwatch” a bağlı olması gerekmektedir. Evdeki diğer aletlerin ise sadece güç kaynağına bağlı olması yeterlidir.

dolmio_pepper_hacker_2

Bu icatla ilgili bir kampanya, hane halkının %69’unun yemek masasında teknoloji üzerine konuştuğu Avusturalya’da başlatıldı.  Dünya’nın geri kalan kısmı içinse Dolmio, malesef sınırlı sayıda prototip yaptı.

Biber öğütücünün Avusturalya’daki ailelerdeki etkisini görmek için videoyu izleyiniz:

Kaynak:Elektrik Port

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u7404578/public_html/wp-content/themes/bimber/includes/post.php on line 1009

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u7404578/public_html/wp-content/themes/bimber/includes/plugins/media-ace.php on line 128

GTA Oyunu Gerçek Hayata Uyarlansaydı Sokaklar Nasıl Olur?

Güneş Kremi Kullanırken Yapılan 8 Hata