Bekaret Kemeri Ne İşe Yarar ?


Bu konuyla ilgili rivayet ilk başında Haçlı Seferi’ne katılan bir askerin karısına bekaret kemeri bağlayıp anahtarını da boynuna asarak savaşa gittiği kanısı, okurları heyecanlandırmak için tasarlanmış 19. yüzyıl fantezisidir.

Ortaçağ da bile bekaret kemeri kullanıldığına daire ek az kanıt vardır. Bekaret kemeriyle ilgili ilk çizim 15.yüzyıla aittir. Konrad Kyeser’in Savaşam Gücü adlı kitabında Haçlı seferi sona ermesinden sonra, çağdaş askeri donanım üzerine yazılmış bir kitaptı. Kitapta Floransalı kadınların giydiği “sağlam demir külot” un bir çizimi yer alıyordu.bekaret-kemeri-2

Müzelerdeki koleksiyonlarda Ortaçağdaki bekaret kemerlerinin çoğunun gerçekliğinden şüpheli olduğu görüldü ve bunlar gösterimden kalktı.

Aynı zamanda 19. yüzyılda yeni bekaret kemerlerinin satışında bir artış görüldü. Ama bunlar kadınlar için değildi. Viktorya dönemi tıp kuramına göre mastürbasyon sağlığa zararlıydı. Ellerin rahat durmayacağını düşünülen erkekler bu faydalı çelik külotları giymeye zorlanıyordu.

Ama satışlardaki asıl patlama “sex shop”ların büyüyen bağlama fantezisi piyasasından yararlanmasıyla birlikte son 50 yılda yaşandı.

Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
1
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
1
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
1
Iyyy
Komik Komik
1
Komik
Süpper Süpper
1
Süpper
lol lol
1
lol
omg omg
1
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image