Bekaret Kemeri Ne İşe Yarar ?

Bekaret Kemeri Ne İşe Yarar ?

1369
Paylaş

Bu konuyla ilgili rivayet ilk başında Haçlı Seferi’ne katılan bir askerin karısına bekaret kemeri bağlayıp anahtarını da boynuna asarak savaşa gittiği kanısı, okurları heyecanlandırmak için tasarlanmış 19. yüzyıl fantezisidir.

Ortaçağ da bile bekaret kemeri kullanıldığına daire ek az kanıt vardır. Bekaret kemeriyle ilgili ilk çizim 15.yüzyıla aittir. Konrad Kyeser’in Savaşam Gücü adlı kitabında Haçlı seferi sona ermesinden sonra, çağdaş askeri donanım üzerine yazılmış bir kitaptı. Kitapta Floransalı kadınların giydiği “sağlam demir külot” un bir çizimi yer alıyordu.bekaret-kemeri-2

Müzelerdeki koleksiyonlarda Ortaçağdaki bekaret kemerlerinin çoğunun gerçekliğinden şüpheli olduğu görüldü ve bunlar gösterimden kalktı.

Aynı zamanda 19. yüzyılda yeni bekaret kemerlerinin satışında bir artış görüldü. Ama bunlar kadınlar için değildi. Viktorya dönemi tıp kuramına göre mastürbasyon sağlığa zararlıydı. Ellerin rahat durmayacağını düşünülen erkekler bu faydalı çelik külotları giymeye zorlanıyordu.

Ama satışlardaki asıl patlama “sex shop”ların büyüyen bağlama fantezisi piyasasından yararlanmasıyla birlikte son 50 yılda yaşandı.

Content Protection by DMCA.com

Okudunuz Bitti, Peki Ne Düşünüyorsunuz?