in

Bekaret Kemeri Ne İşe Yarar ?

Bu konuyla ilgili rivayet ilk başında Haçlı Seferi’ne katılan bir askerin karısına bekaret kemeri bağlayıp anahtarını da boynuna asarak savaşa gittiği kanısı, okurları heyecanlandırmak için tasarlanmış 19. yüzyıl fantezisidir.

Ortaçağ da bile bekaret kemeri kullanıldığına daire ek az kanıt vardır. Bekaret kemeriyle ilgili ilk çizim 15.yüzyıla aittir. Konrad Kyeser’in Savaşam Gücü adlı kitabında Haçlı seferi sona ermesinden sonra, çağdaş askeri donanım üzerine yazılmış bir kitaptı. Kitapta Floransalı kadınların giydiği “sağlam demir külot” un bir çizimi yer alıyordu.bekaret-kemeri-2

Müzelerdeki koleksiyonlarda Ortaçağdaki bekaret kemerlerinin çoğunun gerçekliğinden şüpheli olduğu görüldü ve bunlar gösterimden kalktı.

Aynı zamanda 19. yüzyılda yeni bekaret kemerlerinin satışında bir artış görüldü. Ama bunlar kadınlar için değildi. Viktorya dönemi tıp kuramına göre mastürbasyon sağlığa zararlıydı. Ellerin rahat durmayacağını düşünülen erkekler bu faydalı çelik külotları giymeye zorlanıyordu.

Ama satışlardaki asıl patlama “sex shop”ların büyüyen bağlama fantezisi piyasasından yararlanmasıyla birlikte son 50 yılda yaşandı.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Kar Yağsada Poşetle Kaysak Diyenler için 8 Kızak Alternatifi

Hayatınıza Farklılık Katacak 17 Basit Değişiklik