Bekaret Kemeri Ne İşe Yarar ?


Bu konuyla ilgili rivayet ilk başında Haçlı Seferi’ne katılan bir askerin karısına bekaret kemeri bağlayıp anahtarını da boynuna asarak savaşa gittiği kanısı, okurları heyecanlandırmak için tasarlanmış 19. yüzyıl fantezisidir.

Ortaçağ da bile bekaret kemeri kullanıldığına daire ek az kanıt vardır. Bekaret kemeriyle ilgili ilk çizim 15.yüzyıla aittir. Konrad Kyeser’in Savaşam Gücü adlı kitabında Haçlı seferi sona ermesinden sonra, çağdaş askeri donanım üzerine yazılmış bir kitaptı. Kitapta Floransalı kadınların giydiği “sağlam demir külot” un bir çizimi yer alıyordu.bekaret-kemeri-2

Müzelerdeki koleksiyonlarda Ortaçağdaki bekaret kemerlerinin çoğunun gerçekliğinden şüpheli olduğu görüldü ve bunlar gösterimden kalktı.

Aynı zamanda 19. yüzyılda yeni bekaret kemerlerinin satışında bir artış görüldü. Ama bunlar kadınlar için değildi. Viktorya dönemi tıp kuramına göre mastürbasyon sağlığa zararlıydı. Ellerin rahat durmayacağını düşünülen erkekler bu faydalı çelik külotları giymeye zorlanıyordu.

Ama satışlardaki asıl patlama “sex shop”ların büyüyen bağlama fantezisi piyasasından yararlanmasıyla birlikte son 50 yılda yaşandı.

Content Protection by DMCA.com
Bi' Tepki Ver Bakalım
Berbat Berbat
0
Berbat
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Facia Facia
0
Facia
Komik Komik
0
Komik
Geyik Geyik
0
Geyik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bekaret Kemeri Ne İşe Yarar ?

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Tür Seçin
Kişilik Testi
Bilgi Testi
Anket
Makale
Liste
Geyik
Resim