in

Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan Mucize Değişim

Anne sütünün bebek için faydalarından bahsetmeye gerek yok. Ama bu olay anne sütünün ne derece inanılmaz olduğunu bir defa daha kanıtlıyor.

anne-sutu-bebek-hasta-olunca-3

Anne, Mallory Smothers, bebeğinin soğuk algınlığına yakalandığı anlar.

anne-sutu-bebek-hasta-olunca-1

Ertesi gün sütü çok fazla geldiğinden sağar. Ancak rengindeki ve yoğunluğundaki fark karşısında şaşırır. Facebook’ a daha önce sağmış olduğu sütü ve yeni sütü yan yana koyar.

 

anne-sutu-bebek-hasta-olunca-2

Tıbbı bir dergide bununla ilgili bir makale okuduğunu söyleyen anne, sütün bebeğin bağışıklık sistemini desteklemek için özel antikorlar üreterek yapısında değişiklik yaptığı notunu düşer.

 

anne-sutu-bebek-hasta-olunca-4

Peki ama annenin vücudunu bunu nasıl algılıyor?

 2013 yılında yapılan, “Clinical and Translational Immunology”  çalışmaları, bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda anne sütünün içeriği değiştiğini gösterir. Annenin, bebeğini emzirme anında meme uçlarında bulunan reseptörler bebeğin tükürüğündeki virüs ve bakteri gibi patojenlerin taramasını yaptığını ve enfeksiyonla savaşan bebeğin ihtiyacı olan antikorların süte dahil edildiğini yapılan testlerle kanıtlandı.

 

BoredPanda

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

50 Yaşındaki Adam Kanseri Marihuana Yağı ile Yendi!

New York Sokaklarındaki Çocuk Gelin’ e Büyük Tepki