in ,

Bayanların İşini Kolaylaştıracak Pratik Güzellik Sırları

Öyle süslenmeye çok vakti olmayan, güzelleşmek için kolay yöntemler arayan hanımların vazgeçemeyeceği 10 pratik güzellik sırrı;

1. Kaş Kalınlaştırın

guzellik-pratik-yollar (1)

Kaşların arasındaki boşlukları doldurmak için kaşınızın renginde bir kaş farınız veya kalemini yok mu? Üzülmeyin, hemen bir kurşun kalem alın ve boşlukları doldurmaya başlayın!

2. Gözlerinizi Belirginleştirin

guzellik-pratik-yollar (2)

Gözlerinizi belirginleştirmek için far veya eyeliner ile çok fazla uğraşmadan açık renk bir göz kalemi veya eyelinerı gözünüzün altın kısmının içine sürebilirsiniz.

3. Rahatça Kalem Çekmek İçin

guzellik-pratik-yollar (4)

Eğer göz kaleminiz çok yağlı değilse istediğiniz kalınlığı elde edemeyebilirsiniz. Bunun için göz kaleminizin ucunu bir kaç saniyeliğine ateşe tutun ve ucunu yumuşatın.

4. Uzun Bir At Kuyruğu

guzellik-pratik-yollar (8)

Eğer saçlarınız kısa ise ve uzun bir at kuyruğu istiyorsanız önce üst kısmı ardından alt kısmı ayrı ayrı toplayıp at kuyruğu yapabilirsiniz.

5. Dolgun Dudaklar İçin

guzellik-pratik-yollar (3)

Estetiğe gerek kalmadan birkaç gölge oyunu ile doldu dudaklara sahip olabilirsiniz. Dış hatları koyu renk dudakların iç kısımlarını açık renk ile renklendirin.

6. Allık Yerine Ruj

guzellik-pratik-yollar (9)

Allığınız yoksa kırmızı veya turuncu tonlardaki rujlarınız ile yanaklarınıza çizgiler çekip daha sonra onları dağıtarak allık etkisi verebilirsiniz.

7. Nokta Desenli Oje

guzellik-pratik-yollar (5)

Tırnaklarınıza tek tek nokta yapmak yerine bir yara bandı yardımı ile tırnaklarınızı nokta deseni verebilirsiniz.

8. İri Dalgalı Saç

guzellik-pratik-yollar (7)

Saçlarınızın uçlarında iri dalgalar yapmak için önce saçınızı tepeden toplayıp maşa ile tutam tutam dalga verin ve arından saçlarınızı açarak karıştırın.

9. Ombre Oje

guzellik-pratik-yollar (6)

Renk geçişli bir oje için bir süngeri sıra sıra istediğiniz ojeler ile boyayın ardından onu tırnaklarınıza bastırarak renk vermesini sağlayın.

10. Kırık Dalgalı Saç

guzellik-pratik-yollar (1)

Saçlarınıza kırık dalga vermek için maşayı saçınızda hızlıca aşağı ve yukarı kıvırarak şekil verin ardından saçlarınızı karıştırıp kabartın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dünyanın 117 Metre Yüksekliğindeki İlk Dikey Orman

LEGO 66 Yıllık Ayaklara Batan Lego Çilesini Özel Terlik İle Bitirdi