in ,

Bahar Mevsimine Merhaba Demenin En Güzel 9 Yolu

Bahar mevsimi gibisi var mı? Çiceklerin açtığı, kuşların cıvıldadığı; güneşin yavaş yavaş ısıtmaya başladığı ama ara ara ılık yağmurların altında ıslandığımız o güzel mevsim geliyor. İnsanın içinden farklı bir şeyler yapmak geliyor, yavaş yavaş kışın boşalan enerji depomuz yeniden dolmaya başlıyor.

Henüz ülke genelinde yaşanan olaylar sebebi ile acılarımız çok taze olsa da, kendi sağlığınız için gözlerinizi kapatıp moralinizi yüksek tutmaya dirençli olmaya çalışın.

Bahar mevsiminde bambaşka biri olun, yaza yeni bir siz olara girin;

1 – Farklı Bir Tatil Rotası Belirleyin

Her yıl gittiğiniz “o yere” değil bu kez farklı bir yere gidin. Yurtdışını deneyin, 2 gün bile olsa farklı insanlar tanıyın. Vize derdi ile uğraşmayın, Balkanlar’a gidin!

2 – Vücudunuzu Ödüllendirin

Bahara girmeden vücudunuzu bir rahatlatın. Masaja gidin, sıcacık bir havuzda yüzün. Jakuzide dinlenin. Yeniden enerji dolun!

3 – Yeni Bir Saç Modeli Deneyin

Kuaföre gidin ve yeni bir saç modeli deneyin. Yakışıp yakışmamasından korkmayın, içinizden ne geliyorsa onu seçin. Size her şey yakışır, yeterki isteyin.

4 – Parfümünüzü Değiştirin

Bu yaz daha fresh kokun. Kadınlar mis gibi çiçek koksun, beyler o klasik traş kolonyası kokularından kurtulsun. Farklı kokun, yeni kokun!

5 – Yeni Kıyafetler Alın

Bu bahar üzerinizden çıkartmayacağınız, çok beğendiğiniz bir şey satın alın. Bütçenize göre bir alışveriş planı yapın, ve bu baharın formasını seçin 🙂

6 – Detoks Yapın Ödemlerden Kurtulun

2-3 gün boyunca sağlıklı beslenin, detoks yapın ödemlerinizi atın. Baharda başlayıp yaza doğru fazla kilolarınızdan kurtulmaya çalışın.

7 – Sabah Yürüyüşü Yapın

Sabahleyin uyanınca üşenmeyin, kısa da olsa bir yürüyüş planı yapın. Kendinizi mis gibi bahar kokusu ile ayıltın. Kuşların cıvıltısı ile güne başlayın.

8 – Yeni Bir Şarkı Listesi Yapın

Hemen oturun ve yeni şarkıları keşfetmeye başlayın. Spotify’dan yeni eklenen şarkıları dinleyin ve listesine ekleyin. Enerji verecek şarkıları seçin.

9 – İlham Verecek Bir Kitap Seçin

Okudukça içinizi açacak size ilham verecek bir kitap okuyun. Bunun için kendi okuduğum “Kendi Kutup Yıldızını Bul” kitaplarını tavsiye edebilirim 😉

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yok Artık Dedirtecek Bilgi İşlem Çalışanlarını Çıldırtan İnsanlar

Çuvala Konup Katran Çukuruna Atılan Köpeğin İçler Acısı Durumu