in

Apple’ın Yeni Kablosuz Kulaklığı AirPods

Apple 2016 etkinliğinde iPhone 7, iPhone 7 Plus, Apple Watch Series 2 ve yeni akıllı kablosuz kulaklığı AirPods’u tanıttı.

iPhone 7 ve iPhone Plus 7 Hakkında Bilmeniz Gerekenler haberimizi inceleyebilirsiniz.

AirPods kutusundan çıkarttığınız anda istediğiniz aygıt ile kullanabilecek bir yapıda geliyor. Tek bir dokunuşla kulaklığı açabiliyorsunuz. Üzerindeki çip ile birlikte kulağınızdan çıkarttığınız anda müzik duruyor.

sound_medium

iPhone,Apple Watch, iPad, ve Mac ile uyumluluğu ile birlikte direk olarak birbirine geçiş yapabilirsiniz. Cebinizden telefonu çıkartmadan AirPods ile birlikte sadece 2 tıklamayla Siriyi etkinleştirir ve istediğinizi yaptırabilirsiniz.

Üzerinde yerleşik Apple W1 çipi sayesinde diğer kablosuz kulaklıklardan farklı olarak daha verimli bir kablosuz bağlantı sağladığı için ses kalite ve bağlantı kalitesi artıyor. Kutusundan çıkarttığınız an tek şarj ile 5 saate kadar müzik dinleme imkanı sunuyor. Tabi ki müzik ses yüksekliğine göre değişkenlik göstermektedir. Kulaklığı hemen şarj etmeniz gerektiğinde kutusunda 15 dakika bekletere tekrar 3 saate yakın dinleme süresi elde edebilirsiniz.

airpods1

w1 Çip sayesinde ne zaman konuştuğunuzu algılayarak üzerindeki çift mikrofon sayesinde çevredeki gürültüleri filtreleyerek sesinize odaklanır.

Türkiye satış fiyatı 779 TL olarak açıklanmıştır.

Yazardan Notlar: Şekil olarak pek işte bu denecek bir olay olduğunu sanmıyorum. Kulağınızdan düştü düşecek gibi duruyor. Görüşme performansı olarak o kadar mesafeden net bir ses gerçekten aktarabiliyorsa tebrik edebiliriz. Normalde zaten hızlı tükenen iPhone şarjı AirPods ile bağlantısında ne kadar hızlı biteceğini de merak ettiğim konular arasında.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Apple Watch Series 2 Tanıtıldı

Yaz Düğünleri İçin 17 Benzersiz Gelinlik Örneği