in

Apple Watch Series 2 Tanıtıldı

Apple 2016 lansmanında Apple Watch Series 2 yeni özellikleri ile tanıtıldı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında bilmeniz gerekenler yazımızdan iPhone 7 hakkında bilgi alabilirsiniz

Apple Watch Series 2 modeli ile birlikte birbirinden başarılı bir çok özellik ve uygulama geliyor.

1- ) Yerleşik GPS

water_resistant_large_474x480

Yerleşik GPS’e sahip Apple Watch Series 2, yürürken, koşarken veya bisiklete binerken katettiğiniz mesafeyi, hızınızı ve temponuzu hassas biçimde kaydeder. GPS sinyalini anında alabildiğinden vakit kaybetmeden harekete geçebilirsiniz. Ve turunuzu tamamladığınızda iPhone’unuza bakarak, gittiğiniz rotayı ve en hızlı nerede koştuğunuzu haritada görebilirsiniz.

 2- ) Kalp Atış Hızı Sensörü Göz Önünde

heart_sensor_large_405x480
Yaptığınız aktivite de kalp atışlarınızı kontrol etmek artık daha kolay. Aktivite ekranı üzerinden anlık olarak kalp atışınızı takip edebileceksiniz.

3- ) Suya Dayanıklı Tasarım

activity_large_640x432
Apple Watch Series 2, 50 metre suya dayanıklı tasarıma sahip olarak satışa çıkıyor. Akıllı saatler ve eski Apple Watch’larda yüzme aktiviteleri maalesef tam anlamıyla ölçülemiyordu.  Bu sayede, denize veya havuza girerken saatinizi takmaya devam edebilirsiniz. Üzerindeki dahili hoparlörü de giren suyu çıkartmak için farklı bir titreşim metodu ile birlikte içerisine giren suyu çıkartabiliyor.

4- ) AirPods İle Uyumlu

airpods
Etkinlikte tanıtılan AirPods ile uyumlu olarak çalışan Apple Watch Series 2 saat ile birlikte yanınıza telefon almasanız bile yaptığınız etkinlikte saat ile tümleşik çalıştığında müzik dinleme imkanı sunuyor.
siri_large_481x480
Nike ile yaptığı özel işbirliği ile birlikte Nike’a özel saat üretti. Koşuculara özel olarak üretilen saatte aynı özellikler mevcut. Hafiflik ve kayış farkı bulunuyor.
Bunun haricinde yeni tasarımı seramik olarak açıkladı.
Yeni işletim sistemi ile birlikte Apple Watch Series 2 daha efektif kullanılacak.
Fiyat olarak Alüminyum kasalar 38mm olanlar : 1399 TL’den 42mm olanlar 1499 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.
Yazardan Notlar : Moto 360 kullanıcısı olarak yeni özellikleri açıkçası başarılı. Fakat kare tasarımı açıkçası beni halen düşündüren seçeneklerden bir tanesi. 50 metreye kadar deniz, havuz suyunda su geçirmeme ve dahili GPS modülü de seçmek için geçerli sebeplerden diyebiliriz.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

iPhone 7 ve iPhone Plus 7 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Apple’ın Yeni Kablosuz Kulaklığı AirPods