in

Antarktika’nın Buzullarındaki Çatlak Yüzünden 30 Yıllık Araştırma Tehlikede

Antarktika’nın dördüncü en büyük buzulundaki bir çatlak yalnızca son iki aydaki hareketleri şimdiye kadar kaydedilen en büyük dağılma tehditiyle karşı karşıyalar.

Antarktika’daki İngiliz bilim insanlarının araştırmaları sırasında oluşan 27 km’lik çatlak yüzünden hayati tehlikeleri yüzünden çalışmaları durma noktasına geldi. Atmosfer ve iklim araştırmaları yapan bilim insanları güvenlikleri için geri çekilmeleri emredildi.

Bilim insanları “Yaptığımız bilim sadece araştırmakla ilgili değil. Uydu ve GPS sistemlerimizi yok edebilecek şiddetli hava koşulları ve fırtınaların riski hakkında Dünyamızla nasıl bir etkileşim içinde olduğunu gösteren ölçümler yapılmaktadır. ” dediler.

Çatlağın çok derin olduğu ve bakabildiğiniz takdirde deniz suyuna kadar görüldüğü belirtildi. Araştırmaların sonucunda bunun olabilme ihtimali olduğu ama gelecek günlerde ne ile karşılaşacakları merak konusu.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır?

Çocuklarda Dikkat Eksikliğini Yenmenin Bilimsel 3 Yöntemi