in

Ankara’ daki Saldırının En Küçük Kurbanına Öğretmeninden Mektup

Çok değil geçen hafta okulunun bahçesinde koşturuyordu. Çok değil daha birkaç gün arkadaşlarıyla kahkahalar atarak oyunlar oynuyordu. Daha birkaç gece önce sıcacık yatağında uyuyordu, çocukça dünyasında hayaller kuruyordu.9 yaşındaki Muhammet Veysel Atılgan, Ankara’ da ki saldırıda hayatını kaybetti. Kıyıya vurmadı küçük bedeni, savaşın ortasında kalmadı. O ve diğerleri sadece çocuktu. Siyasetin kirli, kanlı elleri onları dokunana kadar hayat doluydular.

muhammet-veysel-atilgan_1

Öğrencisini kaybeden bir öğretmenin, belki de en zor yazdığı yazı oldu bu mektup…. “Ankara’daki hain saldırıda öğrencimi kaybettim” diye başladı o acılı mektup.

“Sevgili öğrencim Muhammed Veysel Atılgan, küçücük bedeninde taşıdığın kocaman yüreğinle barış dediğin için babanla el ele katillerin hedefi oldun. Başkentin göbeğinde faşist saldırıya maruz kaldın. Arkadaşlarınla daha dün mendil kapmaca oynarken ki coşkun gözlerimin önünden gitmiyor. Şimdi söyle güzel gözlü güzel yürekli çocuğum nasıl anlatayım arkadaşlarına barış sözcüğünün anlamını?

Ben bu dersi seni anmadan nasıl veririm? Seni, barış sözünü kullanmadan anlatırsam eksik olur, barış dersem peki arkadaşların sormaz mı ‘barış ölüme eş mi öğretmenim?’ diye. Küçücük bedenin ağzı salyalı katillerin hangi egolarını tatmin etti acaba? Güzel gözlü, güzel yürekli oğlum sana söz, oturmaktan hoşlandığın o cam kenarındaki yerin hep senin olacak. Barışın güvercini sensin artık benim için…”

Sınıf arkadaşları ve veliler Muhammed Veysel Atılgan’ ın sırasına karanfil bıraktılar. Terörün küçük kurbanı için gözyaşı döktüler….

muhammet-veysel-atilgan_4

 

muhammet-veysel-atilgan_5

 

muhammet-veysel-atilgan_6

 

Bu mudur barışın, huzurun, resmi!!!!!

muhammet-veysel-atilgan_3

Nasıl bir vicdan bu? Nasıl uyuyabiliyor bu insanlar? Bu kadar kan ruhlarına bulaşmışken nasıl huzur buluyorlar? Nasıl bir sevda ki bu ki insanların gözyaşları, yüzlerinde gülümsemeye dönüşüyor? Bunlara sebep olanlar nasıl son nefeslerini verecek?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Büyük Usta Levent Kırca’nın 2 Gün Önce Yazdığı Veda Mektubu

12-13 EKİM GREVDEYİZ!