in

Akıllı Telefon İle Çekilen Fotoğraf Yüzünden 3 Aylık Bebek Kör Oldu

Çin’ de bire aile bebeklerinin yaklaşık 25 santimetre uzaklığından, akıllı telefon flaşını kullanarak çekilen fotoğraf yüzünden  şu an 3 aylık olan bebeğin 1 gözünün kör olmasına yol açtı.

3_aylik_bebek_kor_oldu_1

Birden patlayan flaşla ağlayan bebeğin, kısa süre sonra görme sorunu yaşadığı anlaşıldı. Hastaneye götürülen bebeğin gözünün makulasında tedavisi mümkün olmayan hasar oluştuğu tespit edildi. (Makula, gözde ışık ışınlarının toplandığı merkeze verilen ad.)

Uzmanlar, çocukların gözlerinin 4 yaşına kadar yoğun ışığa duyarlı ve hassas olduğunun altını çizdi.

3_aylik_bebek_kor_oldu_2

Milisaniyelik bile olsa flaş ışığına maruz kalan bebeklerin gözlerinin, kalıcı hasara uğrayabileceği konusuna dikkat çeken uzmanlar, bebeklerin yıkandığı banyo ışığının da parlak olmaması konusunda aileleri uyardı.

Çin’de gerçekleşen ve bir bebeğin gözünün kör olmasıyla sonuçlanan bu korkunç olay sonrası, ailenin ceza alıp almayacağı ise bilinmiyor.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Yaz Düğünleri İçin 17 Benzersiz Gelinlik Örneği

Çin’deki Yürüyen Merdiven Kazası Yüzünden Merdiveni Böyle Kullanıyorlar