in

Acun Ilıcalı’ nın Hayatı ve Bilinmeyenleri

ACUN_1

29 mayıs 1969 Erzurum’ un , Ilıca ilçesinde dünyaya gelen Acun, ailenin ikinci çocuğudur. 5 yaşında okula gitmeye başlayan Acun, ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Liseyi, İstanbul’da Kadıköy Maarif Koleji’nde başlayıp, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, ama 7 yılın sonunda mezun olmadan bıraktı.

acun

Acun Ilıcalı’ nın hayatında trafik kazaları çok büyük acılara sebep oldu. İlk olarak çok sevdiği babaanne ve dedesini trafik kazasında kaybetti.

1988 yılında 19 yaşında  Seda Ilıcalı ile evlendi ve 1990 yılında “Banu” adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra trafik kazasında anne ve babasını kaybetti. Yaşadıklarının etkisiyle ilk eşinden boşandı.

1994 yılında Bağdat Caddesi’nde bir motorsiklet kazası yaşadı ve arkasında oturan yakın arkadaşı bu kazada hayatını kaybetti. Acun Ilıcalı ‘nın ise sol kolu kırıldı ve 36 dikişli atılan koluna platin takıldı.

1995 yılında bir kot dükkânı açarak ticarete atıldı ama iflas etti. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin’le tanışan Ilıcalı, futbol bilgisiyle onu etkilemeyi başarınca denenmek üzere işe alındı. Fenerbahçeli olan Acun, Beşiktaş muhabiri oldu. Futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapıp dikkatleri üzerine çekti ve sonra Şansal Büyüka’nın ekibine, Show TV’ye transfer oldu. Hayatını değiştirecek olan “Televole” programı ile burada tanıştı.

acun-ılıcalı-televole

Program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Ardından bu bölümü 2002 yılında “Acun Firarda” adı altında ayrı bir program yaptı ve 105 ülke gezdi.

acun-firarda

İkinci eşi Zeynep Ilıca’ lı ile 2003 yılında evlendi. Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğun oldu.

Üç kız babası olan Acun, 2005 yılında “Acun Medya” yı kurdu. “Fear Factor”, “Survivor”, “Var mısın Yok musun”, “Devler Ligi” , “Yetenek Sizsiniz” ve “Yok Böyle Dans” programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. Uğur Dündar’ın sunmuş olduğu “Yoksa Rüya mı” ve Behzat Uygur’un sunmuş olduğu “Söyle Söyleyebilirsen” programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir. “O Ses Türkiye” ve “Survivor Ünlüler – Gönüllüler” yarışmalarının da yapımını ve sunuculuğunu yapmıştır.

2005 yılında, 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girdi.

Show Tv’nin “81 İl 81 Okul” adlı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı ve programda 3 milyon 725 bin 563 YTL yardım toplandı.

2013 yılında Şeyma Subaşı ile olan ilişkisinden Melisa adında bir kızı daha oldu.

Muhabir olarak girdiği televizyon sektöründe Türkiye’nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı, 14 Kasım 2013 tarihinde tv8’i satın alarak artık kendi TV kanalının sahibi olduğunu duyurdu.

acun_tv8Şimdilerde “Survivor All Star” ve “Ütopya” Programları ile kanalında ciddi bir başarı yakalamış durumda.

14 milyon dolar değerinde 9 kişilik Challenger 300 model uçak sahibi olan Acun Ilıca’ lının mal varlığın dair kesin bir rakam bulunmuyor.

acun_ucak

 

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Survivor’da Elenen İlk Kim Oldu?

Dünyanın İlk 4K Android TV Oyun Konsolu