in

Acı Çeken Bebeğin Videosunu Kaldırmayan Facebook ile Hükümet Karşı Karşıya

Geçtiğimiz haftalarda bir annenin çıplak bebeğini defalarca su dolu bir kovaya sertçe, sürekli sokup çıkartmasın izledik. Hıçkırarak ağlayan bebek çaresizce işkencenin bitmesini bekliyordu…
Bir çok kişiyi rahatsız eden bu görüntüler karşısında insanlar Facebook’a videoyu şikayet ederken kaldırılmasını istediler. Ancak Facebook’tan gelen yanıt herkesi şaşırttı.
Kendi sosyal güvenlik kurallarını ihlal etmediğini bu sebeple kaldırılamayacağını belirten Facebook videonun yayınlanmasına izin verdi.
BBC kanalı da video ile ilgili beklenmedik bir açıklama yaptı.
“Videoda bir annenin çocuğu ile oynadığını görüyorsunuz, Çocuğuna işkence eden sinir bir anne değil.”
Bunun üzerine Ulusal Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Derneği harekete geçti.
“Video bir çocuğun istismar edilişinin görüntülerini içeriyor. Bu görüntüleri izlemek bir çok insanı rahatsız edebilecek türden ancak yinede internette özgürce izlenebiliyor.” diyerek tepkilerini dile getirdi.
Facebook’tan ise cevap gecikmedi: “Facebook bir videoyu ancak kullanıcıların video ile alay etmesi veya gereksiz aşırı övgü ve ilginin çoğalması karşısında kaldırabilir. Ancak dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak için paylaşılan ve ilgi gösterilen videolar yayınlanmaya devam eder.” dedi.
Fakat Ulusal Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Derneği daha fazla dayanamayıp kısa ve öz bir mektup yazarak  durumu hükümetin yetkililerine taşıdı.
” Geçen haftalarda derneğimiz Facebook’taki bir çok resim ve  video hakkında şikayetler aldı. Bu görüntülerin arasında bir bebeğin cesedinin olduğu görüntülerde bulunuyordu.
Derneğimiz sosyal paylaşım sitelerinin çizgiyi biraz aştıklarını ve işlerini daha ciddiye almalarını, yayınlanmasına izin verdikleri içeriklerin çocukları ve gençleri koruyacak şekilde olmaları gerektiğini düşünüyoruz.”
Videoyu izleyerek görüntülerin rahatsız edici mi yoksa bir anne ile bebeğinin eğlenmesi mi olduğuna siz de yorum yapın;

NOT: GÖRÜNTÜLER RAHATSIZ EDİCİ OLABİLİR!

https://www.youtube.com/watch?v=Oym5ZnT7Kck

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Bugün Facebook ‘ta Tesettüre Karşı Mini Etek Diyecekler

Silah Firması Askeriye İçin Google Glass ‘a Özel Teknoloji Üretti