Acı Çeken Bebeğin Videosunu Kaldırmayan Facebook ile Hükümet Karşı Karşıya


Geçtiğimiz haftalarda bir annenin çıplak bebeğini defalarca su dolu bir kovaya sertçe, sürekli sokup çıkartmasın izledik. Hıçkırarak ağlayan bebek çaresizce işkencenin bitmesini bekliyordu…
Bir çok kişiyi rahatsız eden bu görüntüler karşısında insanlar Facebook’a videoyu şikayet ederken kaldırılmasını istediler. Ancak Facebook’tan gelen yanıt herkesi şaşırttı.
Kendi sosyal güvenlik kurallarını ihlal etmediğini bu sebeple kaldırılamayacağını belirten Facebook videonun yayınlanmasına izin verdi.
BBC kanalı da video ile ilgili beklenmedik bir açıklama yaptı.
“Videoda bir annenin çocuğu ile oynadığını görüyorsunuz, Çocuğuna işkence eden sinir bir anne değil.”
Bunun üzerine Ulusal Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Derneği harekete geçti.
“Video bir çocuğun istismar edilişinin görüntülerini içeriyor. Bu görüntüleri izlemek bir çok insanı rahatsız edebilecek türden ancak yinede internette özgürce izlenebiliyor.” diyerek tepkilerini dile getirdi.
Facebook’tan ise cevap gecikmedi: “Facebook bir videoyu ancak kullanıcıların video ile alay etmesi veya gereksiz aşırı övgü ve ilginin çoğalması karşısında kaldırabilir. Ancak dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak için paylaşılan ve ilgi gösterilen videolar yayınlanmaya devam eder.” dedi.
Fakat Ulusal Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Derneği daha fazla dayanamayıp kısa ve öz bir mektup yazarak  durumu hükümetin yetkililerine taşıdı.
” Geçen haftalarda derneğimiz Facebook’taki bir çok resim ve  video hakkında şikayetler aldı. Bu görüntülerin arasında bir bebeğin cesedinin olduğu görüntülerde bulunuyordu.
Derneğimiz sosyal paylaşım sitelerinin çizgiyi biraz aştıklarını ve işlerini daha ciddiye almalarını, yayınlanmasına izin verdikleri içeriklerin çocukları ve gençleri koruyacak şekilde olmaları gerektiğini düşünüyoruz.”
Videoyu izleyerek görüntülerin rahatsız edici mi yoksa bir anne ile bebeğinin eğlenmesi mi olduğuna siz de yorum yapın;

NOT: GÖRÜNTÜLER RAHATSIZ EDİCİ OLABİLİR!

https://www.youtube.com/watch?v=Oym5ZnT7Kck

Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image