in ,

ABD’ nin En Çok Kazanan Kadın Dizi Oyuncuları

Amerikan dizilerinin kadın başrol oyuncularının kazançları dudak uçuklatıyor. Ülkemizde olduğu gibi saatlerce değil sadece 40 dakika süren dizilerde rol alan ve en çok kazanan kadın dizi oyuncuları;

1- Sofia Vergara

Sofia_VergaraYıllık kazancı 37 milyon dolar
41 yaşındaki Kolombiya asıllı oyuncu Modern Family adlı diziden bölüm başına 325 bin dolar kazanıyor.  Aralarında Diet Pepsi, Cover Girl, Head&Shoulders ve AT&T gibi markaların da bulunduğu reklam anlaşmalarıyla birlikte yıllık kazancı 37 milyon doları buluyor. Vergara’nın Latin World Enterteinment adlı bir pazarlama şirketi ve internet sitesi de var.

 

2- Mariska Hargitay

Mariska_HargitayYıllık kazancı 13 milyon dolar
Special Victims Unit adlı dizide tam 16 sezondur dedektif Olivia Benson’u canlandırıyor. 50 yaşındaki oyuncu bölüm başına 450 bin dolar alıyor. Dizinin ABD dışında gösterildiği her ülke için ayrıca ücret alıyor.

 

3- Kaley Cuoco-Sweeting

Kaley Cuoco-SweetingYıllık kazancı 11 milyon dolar
28 yaşındaki oyuncu The Big BangTheory adı diziden bölüm başına 350 bin dolar kazanıyor. Son kontratında bu ücretine hayli yüklü bir zam aldığı söyleniyor.

 

4- Julianna Margulies

K9579 JULIANNA MARGULIES TV-FILM STILL ER PHOTO SUPPLIED BY GLOBE PHOTOSYıllık kazancı 10 milyon dolar
48 yaşındaki Marguiles, Emmy ve Golden Globe ödüllü ER adlı dizide Carol Nathaway’i oynuyor. Ayrıca The Good Vife dizisinde hem oyuncu hem de prodüktör. Dizilerden aldığı 6.5 milyon dolara L’Oreal ile yaptığı anlaşma eklenince yıllık geliri 10 milyon dolara çıkıyor.

 

5- Ellen Pompeo

Ellen-Pompeo-greys-anatomy-actors-1293120-1280-960

Yıllık kazancı 10 milyon dolar 
Uzun soluklu Grey’s Anatomy dizisinin Doktor Meredith Grey’i. 44 yaşındaki oyuncu ve dizi arkadaşı Patrick Dempsey kontratlarını iki yıl daha uzattı.

 

6- Cobie Smulders

Kristen Bell at Forgetting Sarah Marshall Premiere in Hollywood 1/1Yıllık kazancı 10 milyon dolar
How I Met Your Mother’ın 32 yaşındaki yıldızı bölüm başına 340 bin dolar alıyor.Sadece bu dizinin ABD dışı gösterimlerinden elde ettiği yıllık gelir 1.5 milyon dolar. Captain America ve bazı küçük bütçeli filmlerden de gelir elde etti.

 

7- Alyson Hannigan

at the CBS, Paramount, UPN, Showtime and King World's 2006 TCA Winter Press Tour Party. The Wind Tunnel, Pasadena, CA. 01-18-06Yıllık kazancı 9.5 milyon dolar
Hannigan da How I Met Your Mother’dan bölüm başına 340 bin dolar alıyordu. TV’ye verdiği kısa aradan sonra More Time With Family Ben Affleck ve Matt Damon ile ekrana döndü.

 

8- Amy Poehler

Amy-PoehlerYıllık kazancı 7 milyon dolar
42 yaşındaki oyuncu Park&Recreation’ın yıldızı.

 

9- Mindy Kaling

Mindy-Kaling-header1Yıllık kazancı 6.5 milyon dolar
34 yaşındaki bu yetenek The Mindy Project adlı komedi dizisinin hem oyuncusu, hem metin yazarı hem de prodüktörü. Hulu Plus ve The Office adlı dizilerden de ciddi geliri var.

 

10- Kerry Washington

Kerry-WashingtonYıllık kazancı 6 milyon dolar
Scandal adlı dizinin 37 yaşındaki yıldızı en büyük gelirini Movado ve Neutrogena ile yaptığı anlaşmalardan sağladı.

Kaynak: Fortune Türkiye

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ağız Boyayarak Karakter Oluşturmak

İlk Bakışta Kafa Karıştıran Fotoğraflar