61 yıldır beton hücrede yaşayan fil depresyonda


Japonya’nın en yaşlı fili olan 68 yaşında Hanako tam 61 yıldır hayvanat bahçesinde çevresi betonlarla kapalı bir hücrede yaşıyor. Hanako’nun artık depresyona girdiği öğrenildi.

61-yildir-beton-hucrede-yasayan-fil-depresyonda

68 yaşındaki fil Hanako, 61 yıldır Japonya’daki Inokashira Hayvanat Bahçesi’nde yaşıyor. Çevresi betonlarla kaplı bir hücrede yaşayan Hanako’nun yanında ağaç ya da bitki örtüsü bulunmuyor. Başka fillerle karşılaştığında tepkisiz kalan Hanako’nun depresyona girdiği ileri sürülüyor.

thedodo.com’un Japan Times’tan aktardığı habere göre ziyaretçilerden biri Inokashira Hayvanat Bahçesi’nin “dünyanın en zalim ve ilkel hayvanat bahçesi” olarak tanımlıyor. Ziyaretçi, “betonlarla çevrili, hiçbir konfor ya da uyaran içermeyen bir biçimde tamamen yalnız kalmaya mahkum edildiğini” belirtiyor.

Yıllar önce dişlerini de kaybeden Hanako’nun sindirim sorunlarıyla boğuştuğu bildiriliyor. Zor yaşam koşullarının etkisiyle agresifleşen Hanako’nun zaman zaman saldrgan davranışlar sergilediği söyleniyor.

Hanako’nun yaşadığı mağduruiyete tepki gösteren yurttaşlar, bir imza kampanyası başlattılar. Binlerce kişi imza vererek, Hanako’nun sağlıklı koşullara ve tıbbi yardıma kavuşturulmasını talep etti.

 

 

What's Your Reaction?
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Giriş Yap

Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image