in

5 Yaşındaki Otizmli Çocuğun Başyapıtları

İngiltere’de yaşayan 5 yaşındaki küçük Iris Grace, otizmin yaşama beklenmedik hediyeler verdiğine mükemmel bir örnek. Odaklanma yeteneği olağanüstü gelişmiş olan Iris, Monet’in eserlerine benzetilen inanılmaz resimler yapıyor.

Küçük kız, 2 yaşına kadar konuşamadığı için ailesi onu bir terapiste götürmeye karar verir.Ve terapiler sırasında kızlarının inanılmaz yeteneğini keşfederler.Yüksek konsantrasyonu sayesinde aralıksız 2 saat boyunca resim yapabilen Iris, renklerle iletişim kuruyor.

*Otizm, nörolojik temelli gelişimsel bir bozukluk olarak kabul edilmektedir. Ve bu bireyin sosyal etkileşimde bulunma yeteneğine zarar verir.

5-year-old-painter-autism-iris-grace_bilmiyorsan 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_1 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_3 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_4 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_6 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_8 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_10 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_11 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_12 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_13 5-year-old-painter-autism-iris-grace-bilmiyorsan_2

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Ekşi Yemek İnsanı Neşelendirir mi?

Film Efektleri - Öncesi ve Sonrası - Bilmiyorsan.com

Sinema ve TV’deki Yeşil Perde Aşkı