in

4. Ölüm Yıldönümünde Amy Winehouse Sergisi Türkiye’ de Açılıyor

Genç yaşta yaşamını yitiren İngiliz şarkıcı Amy Winehouse, ölümünün 4’üncü yıldönümünde Antalya’nın Kaş İlçesi’nde sergiyle anılacak.

amy_winehouse_sergisi_2
Türk ressamlar Ceylan Mutlu, Nurgül Dökmeciler ve Rüzgar Fidan, 23 Temmuz 2011 tarihinde evinde ölü bulunan İngiliz şarkıcı Amy Winehouse’un ölüm yıldönümü dolayısıyla resim sergisi açacak. Amy Winehouse’un 36 portresinden oluşacak sergi Kalkan Kültürevi’nde açılacak. Sergi, 23 Temmuz- 10 Ağustos tarihleri arasında açık kalacak.

amy_winehouse_sergisi_1
Sergiyle ilgili açıklama yapan Kalkan Kültürevi Koordinatörü Özer Ulukaya, “Amy Winehouse’u ölümünün 4’üncü yılında nüfusunun 3’te 1’i İngilizlerden oluşan Kalkan’da muhteşem bir sergiyle anacağız. 23 Temmuz’da Kalkan Kültürevi’nde özellikle porteleriyle ünlü Türk 3 ressam İngiliz sanatçıyı hayranlarıyla buluşturacak.

amy_winehouse_sergisi_3

Sanatçılarımız, sergiden elde edilen gelirin bir bölümünü, merkezi İngiltere’de bulunan ve ailesinin gençleri alkol ve uyuşturucudan korumak için mücadele amacıyla kurdukları Amy Winehouse Vakfı’na bağışlayacak. Sergi, Amy Winehouse Vakfı tarafından da destekleniyor. Bundan sonra bu sergimizi Londra’da gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Meydan Gazetesi

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Çıplak Kahve Dükkanı Sahipleri Kahve Kremasının Doğallığını Anlatmaya Çalıştı

Galatasaray 4 Yıldızlı Forması ile Sosyal Medyayı Karıştırdı