in ,

30 Yaşına Merdiven Dayadığınızın 16 Alameti

Pek çok insana göre 30’lu yaşlar en önemli ve en kıymetleri yaşlardır. Gençlik, çocukluk döneminin geride kaldığı artık olgunlaşmanın başladığı bir dönemdir.

Böyle hissetseniz bile size gençlik dönemlerinizin geride kaldığını, 30’a çoktan merdiven dayadığınızı 16 madde ile hatırlatacağız;

1. Facebook’ta Bebeklik Resimlerinizi Paylaşıyorsanız

Büyüdükçe eski günleri daha bir anmak istiyorsunuz değil mi? Daha bir özlüyorsunuz… İşte, çoktan 30’a geldiniz.

2. Oturma Planlı Konserlere Gidiyorsanız

Artık yaşlandınız, öyle saatlerce ayakta durmayı kaldıramıyorsunuz. Oturduğunu yerden eşlik etmek tam size göreyse, hoş geldin 30!

3. Saatlerinize Karışan Yoksa

Bekarsınız ve ailenizle yaşıyorsunuz. Ama eve kaçta gelip gittiğiniz konusunda size hesap soran yok ise, siz artık yetişkinsiniz demektir. Hatta 30!

4. Cüzdanınız Kartvizitler ile Doluysa

Artık ömrünüz toplantılar ile geçiyor ve her gittiğiniz toplantıdan kartvizitleri de topluyorsunuz. Bu ne demek, işinizde iyi bir konumdasınız yani uzun süredir çalışıyorsunuz. Yaş neredeyse olmuş 30!

5. Gürültüye Gelemiyorsanız

Eskiden dışarıda felekten bir gece çalar, barlarda bangır bangır müzik eşliğinde sohbet eder, tempo tutardınız. Ama şimdi en fazla 5 dakika dayanabiliyorsunuz, yiyip içip kaçıyorsunuz. Yaşınız 30’a yaklaşınca böyle oluyor işte…

6. 10 Yıl Önceki Mezuniyet Fotoğraflarınıza Bakıyorsanız

“Ne çabuk geçmiş yıllar, mezun olalı 10 yıl olmuş.” diyorsanız, kesinlikle çoktan 30’un  yanı başına gelmişsiniz demektir.

7. Kırışık Karşıtı Kremleri Kullanıyorsanız

Zamanla alın ve göz altı çizgileriniz yüzünüzde boy göstermeye başladı ve sizde önlem olarak kırışık önleyici kremler kullanıyorsunuz. Bu da, 30 yaşına yaklaştığınızı gösterir.

8. Olgun Erkeklerden/Kadınlardan Hoşlanmaya Başladıysanız

Artık gençler size çocuk gibi gelmeye başladıysa ve olgunları beğeniyorsanız 30’a çok yaklaştınız demektir!

9. Pis Boğaz Olamıyorsanız

Artık yedikleriniz size dokunuyor, mideniz ağrıyor, hazımsızlık çekiyorsanız yaşınız almış başını gitmiş, 30’a gelmiştir.

10. Moda Size Anlamsız Geliyorsa

Eskiden moda olan şeyleri giyerken şimdi hoşunuza giden ne varsa alıyorsanız, o zaman modayı takip edecek vakit bulamıyorsunuz demektir. 30’lu yaşlara hoşgeldiniz!

11. Lüks Tatil Planları Yapıyorsanız

Eskiden “Çadırda bile kalırım!” diyen siz şimdilerde lüks otellerde yer bulmaya çalışıyorsunuz. İşte buda, 30’lu yaşların getirdikleri.

12. Evcil Hayvan İstiyorsanız

Artık bir hayvanın sorumluluğunu üstelenecek kadar olgunsanız o zaman 30’a gelmişsiniz bile!

13. Alemlere Akınca İki Gün Kendinize Gelemiyorsanız

Eskiden 3 saat uykuyla işe giderken şimdi felekten bir gece çalınca şirketten izin alıp kendinize gelmek için 2 gün uğraşıyorsunuz. Uykusuzluk size göre değilse, 30’a çok yakınsınız!

14. Haftasonları Gezmek Yerine Dinlenmeyi Tercih Ediyorsanız

Eskiden, haftasonu olsa da kopmaya, gezmeye gitsem derdiniz ama şimdi ayaklarınızı uzatıp TV karşısında keyif yapmak istiyorsunuz. Maalesef, yine 30’a yaklaştınız…

15. Müzik Listelerindeki Kimseyi Tanımıyorsanız

Eskiden MTV müzik ödüllerini kaçırmayan siz şimdi hangi şarkılar popüler bilmiyorsunuz bile! Çünkü artık olgun bir insan oldunuz, yaşınız 30’a gelmiş!

16. Anneniz Sizi Doğurduğunda Sizden Daha Küçükse

İşte, burada kesin bir yargıya varıyorsunuz. Anneniz sizin yaşınızdayken siz muhtemelen 5-6 yaşındaydınız. Ama şimdi hayat şartları daha acımasız, ve insan bir çocuk dünyaya getirmeden önce onun geleceğini garantiye alamama korkusu taşıyor… Yaşınız 30’a merdiven dayamış, belki de henüz evli bile değilsiniz, bir çocuğunuz bile yok…

Çok mu üzdük? Durun, üzülmeyin! Hayatınızı dolu dolu yaşamaya devam edin, 30’lu yaşlarınızın tadını çıkartmaya çalışın! Ne kadar büyürsek büyüyelim, içimizde bir yerlerde o küçük çocuk halen yaşıyor olacak.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

İsa ile Evlenen ve Herkesi Şaşkına Çeviren Kadın

Eğitim Seviyenizi Tahmin Edebilecek Miyiz? – TEST