in

David Bowie’nin cenazesi yakıldı

Efsanevi İngiliz müzisyen David Bowie, 69 yaşında yaşamını yitirdi. Bowie’ye, 18 ay önce kanser teşhisi konmuştu.

David Bowie’nin oğlu yönetmen Duncan Jones da, ünlü müzisyenin öldüğünü Twitter hesabından doğruladı ve babasıyla çektirdiği bir çocukluk fotoğrafını paylaştı.

Bowie’nin resmi Facebook hesabından da, “David Bowie, kanserle 18 aylık cesur mücadelesinin ardından, ailesi yanındayken bugün huzurlu bir şekilde hayata veda etti. Bu kaybı hepinizin paylaştığınızı biliyoruz; ancak yas dönemleri süresince ailenin mahremiyetine saygı göstermenizi rica ediyoruz” açıklaması yapıldı.

Efsane müzisyenin naaşı, ailesi ve arkadaşları olmadan ve tören yapılmadan New York’taki bir krematoryumda yakıldı. The Daily Mirror gazetesinin haberine göre, karaciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Bowie’nin son isteği, cenaze töreni yapılmadan sessiz sedasız bir gidişti.

Gazete, Bowie’nin isteğine uygun olarak naaşının New York’ta yakıldığını ve sanatçının kendi ifadesiyle, ‘ortalığı telaşa vermeden’ gittiğini yazdı.

Bowie’nin son albümü Black Star, 69’uncu doğumgününe ithafen geçen hafta satışa sunulmuştu.

david-bowienin-cenazesi-yakildi,lKf6UdlMhUiNBrss9i9XpQ

DAVİT BOWİE KİMDİR?

Asıl adı David Robert Jones (8 Ocak 1947, Brixton), “Glam rock’ın kralı” olarak tanınan İngiliz sanatçı, aktör, dansçı ve prodüktör.

1969 yılında Space Oddity albümü ile İngiltere listelerine 5 numaradan sürpriz bir giriş yapmıştır. 1970’li yılların başında ‘The Man Who Sold the World’, ‘The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars’ gibi efsane albümler yapmıştır.

‘The Hunger’, ‘The Man Who Fell to the World’ ve ‘Merry Christmas, ‘Mr. Lawrence’, ‘The Prestige’, ‘Twin Peaks: Fire Walk with me’ gibi filmlerde rol almıştır.

David Bowie sayısız albüm yapmış ve birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Gözlerinin birbirinden farklı iki renkte olması bazı kitleler tarafından hayranlık kazanmıştır. 1962 yılında bir arkadaşı ile girdiği kavgada gözünden yaralanmış, geçirdiği bir dizi operasyon sonucu üst göz kapağı ve irisi diğerinden farklı bir görünüme sahip olmuştur.

Tarihte en önemli sanatçılardan biri olarak gösterilir ve bu güne kadar Lady Gaga, George Michael, Madonna gibi sayısız yıldıza örnek olmuştur. Birçok önemli albüm ve şarkıya imza atmıştır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

16 Ocak 2016 İstanbul’daki Konser Listesi

Ne Kadar Bencil Varlıklar Olduğumuzu Tokat Gibi Çarpan Video