in

Sahibini Bir Yavru Köpek Gibi Takip Eden Akıllı Bavul

Pink Bra

Geçtiğimiz yıl bavul teknolojisinde büyük ilerleme kaydedildi; bavulları akıllı cihazlardan takip ettik, akıllı cihazlarımızı şarj edebilen bir yedek batarya gibi kullandık.

Ama NUA Robotics bu işi daha da ileriye taşıdı; ve nereye giderseniz sizi takip eden akıllı bir bavul yaptı! Bu teknoloji sayesinde bavulları sürme zahmetinden kurtuluyoruz!

akilli-bavul-bilmiyorsan (1)

Robotları günlük yaşantımıza sokmayı amaçlayan NUA Robotics firmasının bu akıllı bavulları, Bluetooth yardımı ile cep telefonları ile eşleşiyor ve telefonu taşıyan kişiyi bu bağlantı sayesinde takip etmeye başlıyor.

akilli-bavul-bilmiyorsan (2)

Piyasadaki diğer akıllı bavul olan Indiegogo akıllı bavuluna büyük bir rakip geliyor diyebiliyoruz. Ama Indiegogo’nun da hakkını yemeyelim; çünkü bu bavul akıllı cihazları şarj eden bir yedek batarya görevi görüyor, bavulun yeri telefonlardaki uygulamalar ile belirlenebiliyor ve toplam ağırlığı görülebiliyor.

Çok yakında NUA Robotics bavulunun üretimine geçeceğini de belirtiyor.

(Mashable)

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Alan Rickman’ın En İyi 10 Filmi

Alkolü Kaçırınca İnsanlıktan Çıkan 13 Alkolzede