in

25 Yaşına Gelince Yapılması İmkansızlaşan 10 Şey

Gençliğinizin en güzel yıllarını geride bırakmışsınız artık olgunluk dönemine doğru merdiveni dayayıp tırmanmaya başladınız. 30 olunca olgunluk, aile yaşantısı hatta belki çocuk vs. gibi sorumluluklarda bindikçe zaten ömür su gibi akıp geçiyor.

Ama bu haberimiz özellikle 25 yaşındakilere geliyor.

Eğer yaşınız 25 ise bu 10 maddeyi yapmak neredeyse sizin için muhtemelen imkansızdır;

Haftasonları Gezmek

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-10

Bütün hafta çalışıyorsanız hatta Cumartesi günü de yarım gün çalışıyorsanız, Pazar günü yapacağınız tek bir şey var, o da dinlenmek.

Akşam 8’den Sonra Plan Yapmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-9

İşten çıktınız eve doğru giden uzun ince bir yolunuz var. Saat 8’den sonra sizin miskinlik yapıp TV başında uyuklamaya başladığınız saatler başlar.

Moda İkonu Olmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-8

20’li yaşlarınızda modayı takip ettiniz, canınız ne istediyse giydiniz. Şimdilerde kenara biraz para koymaya, gelecek için hayallerinizi gerçekleştirmek üzere birikim yapmaya çalışıyorsunuz. Dolabınızdakiler size yetiyor. Sizi ancak indirim veya outlet paklar.

Yeni Arkadaş Edinmek

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-7

Üniversite yıllarından bir kaç kişiyi tanıyorsunuz. İş yerinden birilerini tanıyıp hemen kanka olunmuyor ki, yaşınız büyüdükçe uyuşma kriterleri çok daha hassas oluyor.

Sevgili Yapmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-5

Hayır bu imkansız değil, ancak herkesin bir sevgilisi varken sizin hayatınızı paylaştığınız bir erkeğin olmaması sizi büyük bir boşluğa sürükleyebilir. Ayrıca yaşınız geçtikçe daha seçici olursunuz. Seçicilik işini abartırsanız işte o zaman sevgili yapmak imkansız kadar zor olur.

Dilediğiniz Gibi Yemek Yemek

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-6

Yaşınız ilerledikçe kilo problemleriniz de artıyor. Metabolizmanız eskisi gibi hızlı çalışmadığından yedikleriniz size hızla yağ olarak geri dönmeye başlıyor. Bu yüzden eskisi gibi yemek yiyemiyorsunuz. Nerede o jumbo boy menüler, sınırsız pizzalar…

Facebook’ta Eski Arkadaşlarınızı Tanımak

25-yas-sonrasi

İlkokul günlerinizde yanı başından ayrılmadığınız türlü türlü muzurluklar yaptığınız arkadaşlarınız size Facebook’tan arkadaşlık isteği gönderdiğinde onları tanımakta zorlanırsınız. Veya listenizde bulunan kişileri nerden tanıyor olduğunuzu düşünmeye başlarsınız. Hele de Facebook duvarınızda kedi köpek resimlerinden başka birşey paylaşmıyorsanız arkadaşlığınıza cidden çok ağırlık vermiyorsunuz demektir.

Geceledikten Sonra Sabah Ayılmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-4

Eskiden sabahlara kadar eğlendikten sonra hiç uyumadan yola çıktığınız günler olabilir ama şimdi bunu yapamıyorsunuz. Vücudunuz iflas etmişçesine sabah kafanız kalkmıyor. Resmen piliniz sıfıra vuruyor. Göz altlarınız halka halka oluyor… Kırışık kremi mi kullansanız?

Teknolojiye Para Yatırmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-3

Yeni telefon, yeni televizyon, yeni tablet… Bunlara para yetmiyor ki! Kenara köşeye para koyup, bireysel emekliliğe başvurup geleceği düşünmeye başladınız mı, öyle çer çöpe yatıracak paranız kalmıyor.

Geç Yatmak

25-yas-sonrasi-imkansiz-bilmiyorsan-1

Eskiden geç saatlere kadar lak lak edip kafa bulurken şimdi saat 22.30 ‘a gözlerinize fil oturuyor. Esnedikçe esneyesiniz geliyor. Kumanda göbeğinizde uyuklamaya başlıyorsunuz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Müzedeki 1 Milyon Plastik Topun İçinde Yüzmek

Saçlarda Yakarak Kesme Modası – Velaterapia