in , ,

2000’li Yıllardaki En Efsane 10 Dizi

2000’li yıllarda ortalığı kasıp kavuran efsane dizilerin tadı damağımızda kalmadı dersek yalan olur. Günümüzde tüm dizi severler şu sıralar Game of Thrones, True Detective (Kısa Dizi), Hannibal, Arrow, The Walking Dead, Person of Interest vs. odaklanmış durumda.

Bu yeni dizilerle meşgul olurken eski dizileri hatırlamamak elde değil. Eğer bu dizileri henüz izlemediyseniz halen geç değil. Arka arkaya bölümleri, sezonları patlatın, kendinizden geçin. Emin olun bu dizilerin son kullanma tarihi henüz geçmiş değil;

1. Lost

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (1)

 

Adaya düşen bir uçak, hayatta kalan yolcuların mahsur kaldıkları bu adadaki hayatta kalma mücadelesi. Zamanla bulundukları adanın hiçte normal bir ada olmadığını fark eden kazazedeler gizemli şeylerin de başına gelmesiyle olayların bambaşka bir hal aldığı etkileyici bir dizi.

2. Prison Break

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (2)

Abisi kurtarmak için vücuduna hapishanenin haritasının dövmesini yaptırarak kendini hapislere düşüren fedakar ve süper zeki bir kardeş ve heyecan dolu bir kovalamaca.

3. 24

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (1)

Bir adam dünyayı kaç kez kurtarabilir sorusunun kaynağı. Bu gerçek zamanlı efsane dizide her dakika nefesinizi tutup Jack Bauer’ın dünyayı bir kez daha kurtarmak için neler yapabileceğine tanık oluyorsunuz.

4. Buffy the Vampire Slayer

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (3)

16 yaşında kendisinin bir vampir avcısı olduğunu öğrenmesiyle başlayan Buffy’nin macerası tam 7 sezon sürdü hatta dizideki ana karakterlerden birisi olan Angel’ın bu diziden koparak kendi adından bir diziye transfer olduğunu eklemek isteriz. Vampirler hiç bu kadar popüler olmamıştı.

5. The Wire

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (4)

Uyuşturucu ticareti, bürokrasi, politika,, polisler. Bilindik konular ama muhteşem bir senaryo. Macera – Drama türündeki suç – ceza kavramındaki bu diziden gözlerinizi alamayacaksınız.

6. Arrested Development

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (5)

Çökmekte olan bir aile şirketinin bireyleri arasındaki zayıflayan bağlar, ekonomik çöküşler, hayata tutunmaya çalışma çabaları derken ortaya harika bir konu çıkıyor. 2000’li yılların unutulmaz dizilerinden…

7. Sopranos

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (6)

Amerikan-İtalyan mafya ailesi patronu Tony Soprano’ nun meslek, suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk kavramları arasındaki denge kurma mücadelesi.

8. Alias

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (7)

Yaşadıkları ve acı gerçekleri öğrenmesiyle çift taraflı bir ajan olan Sydney Bristow bir yandan terörist gruplar ile savaşırken bir yandan da kimliğini gizi tutma çabaları. Nefesleri kesen macera dolu sahneleri ve sürükleyici senaryosu ile herkesi ekrana kilitliyor.

9. King of Queens

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (8)

Sevkiyatçı Doug, eşi sekreter Carrie ve Carrie’nin babası Arthur ile bir evin içinde yaşanan, gülmekten kırıp geçiren olaylar.

10. Mad Men

2000-li-efsane-diziler-bilmiyorsan (9)

Bir Amerikan drama dizisi olan Mad Men’de  Amerikan drama dizisi Mad Man. 2015 yılında sonra eren dizide New York’ta bulunan bir reklam şirketini konu alıyor. 1960 yıllarında geçen dizide reklam şirketinin yöneticisi Don Drapper ve hayatındaki insanlar ile ilişkilerini izliyorsunuz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Köpeklerin Her Yerde Uyuyabileceğini Kanıtlayan 10 Uykucu Köpek

Tahtadan Dev Heykeller