in , ,

18 Yaşındaki Instagram Modeli İsyan Etti, Sosyal Medya Gerçek Hayatı Yansıtmıyor Dedi

18 yaşındaki Instagram modeli Essena O’Neill, Instagram’daki resimleri ile binlerce dolar para kazanıyordu, ta ki geçen hafta paylaştığım resimlerin ardındaki gerçekleri açıklayana dek…

Essena O’Neill, Instagram hesabında birbirinden güzel resimler paylaşıyor, ünlü markaların kıyafet ve aksesuarları ile çektirdiği resimler ile de binlerce dolar para kazanıyordu. Yaklaşık 580,000 takipçisine paylaştığı resimlerle sayısız reklamlar yapan genç kız bir anda  isyan bayrağını çekti. Sert bir dille 2 yıllık sosyal medya köleliğine son verdiğini açıkladı. Yaklaşık 2000 adet fotoğrafını silerek geriye dönüp bazı resimlerindeki açıklamaları düzeleterek gerçekleri ortaya koydu.

“Farkında olmadan gençliğimin 2 yılını sosyal çevrem ve fiziksel görünüşüm ile sosyal medya bağımlısı olarak geçirdim. Sosyal medya, benim nasıl kullandığıma da bakarsanız aslında gerçek değil. Sosyal medya sadece sosyal çevre, beğeni toplama, görüntülenme ve takipçi kazanma ile ilgili bir sistem. Harika kurgulanmış bencilce bir sistem.”

Essena’nın açıklamalar kısmını yeniden düzenlediği fotoğrafları;

“Burada yüzümde bir sivilce var. Gülümsüyorum çünkü güzel göründüğümü düşünüyorum. Estetik sayesinde sahip olunan güzellikler dünyadaki potansiyelinizi öldürüyor.”

sosyal-medya-gercek-degil (2)

“GERÇEK DEĞİL – Bu pozu yakalamak ve karnımın güzel görünmesi için yaklaşık 100 kez bu kareyi çektik. “sosyal-medya-gercek-degil (3)” GERÇEK DEĞİL – Bu elbise için ücret ödemedim. Ateşli görünmek için sayısız poz verdim.”sosyal-medya-gercek-degil (4)” O gün beni mutlu eden tek şey bu fotoğraftı. Ne kadar içler acısı… Sıkı bir vücuda sahip olmak, insani duyarlılıklarımızın yanında hiçbir şey.”sosyal-medya-gercek-degil (5)” Bu resimdeki elbiseyi giymem için 400 dolar aldım. “sosyal-medya-gercek-degil (6) ” Bu kıyafeti giymek için yüzlerce dolar para aldım.sosyal-medya-gercek-degil (7) ” Ve yine 16 yaşındaki vücudumu reklam ettiğim bir resim. Tüm kimliğim buydu. Ne kadar da sınırlayıcı. Beni o kadar güvensiz hissettiriyor ki, anlayamazsınız.”sosyal-medya-gercek-degil (8)“Bu fotoğraf için de para aldım. Eğer kendinizi Instagram kızlarına bakıp onlar gibi olmayı düşlerseniz şunu bilin ki yalnızca onların istediği şeyleri görüyorsunuz. Eğer resimlerinde bir şirket adını tag liyorlar ise o resimden 99% para almışlardır. Desteklediğiniz bir şirketin reklamını yapmak tabii ki yanlış değil (Mesela ben Eco Sheets adlı Vegan bir firmanın para karşılığında gururla reklamını yaptım.) Ama bunun hiç bir amacı yok. Zoraki bir gülümsemenin, minicik elbiseler içinde mutlu görünmeye çalışmanın…”sosyal-medya-gercek-degil (1)

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bu Dünyada İki Tür İnsan Vardır vol.2

Köpekleri ile Birlikte Kanoya Binebilmek İçin Özel Kano Yaptı