in

13 Yaşındaki Çocuklar Artık “Akıllı Telefon” Yüzünden Rehabilitasyona Gidiyor!

Günümüzde telefonlara ne kadar bağlı olduğumuzu söylemeye gerek yok. ABD’den bağımsız bir araştırması firmasının açıkladığı raporda 13 yaşında çocukların elektronik cihazlar konusunda rehabilitasyon’a girdikleri belirtiliyor.

Günümüzde telefonlara ne kadar bağlı olduğumuzu söylemeye gerek yok. ABD’den bağımsız bir araştırması firmasının açıkladığı raporda 13 yaşında çocukların elektronik cihazlar konusunda rehabilitasyon’a gördüklerini belirtiliyor.

Telefonlar artık her an yanımızda ve neredeyse her zaman kullanıyoruz. sosyal medya takibi, haberleri okumak, resim çekmek ve paylaşmak, oyun oynamak, sanal gerçeklikte, alışverişte ve sayamadığım bir çok alanda kullanmaktayız. Bu konuda maalesef ki çocuklar da arkadaşlarında gördüklerinde yada anne babanın çocuğu susturma yolu olarak çocuğun eline telefon yada tablet verdiğinden dolayı nasibini almış durumda. Araştırma firmasının yaptığı açıklamada 10-13 yaşındaki çocuklarda bu sorunun çıktığı ve kendilerini kontrol etmekte zorlandıklarından dolayı bu konuda destek olduklarını belirttiler.

Bu konuda rehabilitasyon merkezi ” çocukların her gün yeni şeyler keşfetmesinden dolayı bu bağımlılık haline geldiğini ve bu konuda ailelere büyük sorumluluklar düştüğünü belirttiler. Aileler bu konuda telefon ve tablet yerine alternatif kendileriyle birlikte oynayabilecekleri oyunlar bulmasını yada günlük belirli saatler arasında izin verilmesi” konusunda uyardılar.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Bunca Zamandır Toblerone’u Hep Yanlış Yemişiz! Bakın Nasıl Yeniliyor?

Gülümsemeye Dair Şaşırtıcı Gerçekler: Hangi Gülümseme Ne Anlama Geliyor?