in

13 -19 Nisan Arası Vizyona Girecek Filmler

Artık sinema konusunda da sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Gelecek hafta vizyona 3 yabancı ve 4 Türk filmi vizyona girecek.  13 Nisan 2015 ile 19 Nisan 2015 tarihleri arasında vizyona girecek filmler;

1- Dönüm Noktası (The Humbling)  :

donum-noktasi

Vizyon Tarihi : 17 Nisan 2015  – Tür : Dram –   Süre:112 dk.

Simon Axler bir anda ve açıklanamaz bir şekilde yeteneğini kaybettikten sonra girdiği bunalım sonucunda intihara meyilli hale gelen ünlü bir sahne oyuncusudur. Tekrar gündemdeki yerini alabilmek adına yarı yaşındaki lezbiyen bir kadınla ilişkiye girer. Kısa süre sonra, söz konusu ilişki, romantik çiftin geçmişlerindeki insanların yeniden hayatlarına girmeleriyle, karmaşaya dönüşür. Philip Roth’un romanından uyarlanan ve senaryosunu Buck Henry ve Michal Zebede’nin yazmış olduğu, Oscar Ödüllü yönetmen Barry Levinson’ın yönettiği “DÖNÜM NOKTASI – THE HUMBLING”de başrolleri Oscar Ödüllü oyuncu Al Pacino ile Greta Gerwig paylaşıyorlar. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Nina Arianda, Dylan Baker, Charles Grodin, Dan Hedaya, Billy Porter, Kyra Sedgwick, Dianne Wiest ve Mary Louise Wilson yer alıyor.


2- Kanun Kuvveti (The Connection)

kanunun-kuvveti

Vizyon Tarihi :!7 Nisan 2015 – Tür : Aksiyon Süre :  135 Dk.

1975 Marsilya, genç polis memuru Pirere Micheal bölgeye yeni atanmıştır ve organize suçlarla başetmek ilk hedefidir. Ortadan kaldırmak istediği suç örgütü de tüm dünyaya eroin satışı yapan mafia örgütü French Connection’dır. Tüm uyarılara rağmen olayı kişileştiren ve bu örgütü kökten çözmeye karar veren Pierre Micheal, örgütün başında ki dünyaca ünlü mafya babası Gaetan Zampa’nın hedefi haline gelir. Her ikisi de biribirinden kurtulmak için daha once denenmemiş olanı denemek zorunda olduklarını anlayacaklardır.


3- Kuzular Firarda (Shaun the Sheep)

kuzular

Vizyon Tarihi : 17 Nisan 2015 – Tür : Animasyon – Süre : 85 Dk.

“Tavuklar Firarda”, “Wallace & Gromit”, “Fare Şehri” gibi her biri dünya çapında büyük başarıya ulaşmış animasyonları yaratan AARDMAN STUDIOS yepyeni bir filmle geri dönüyor. Shaun ve diğer kuzu arkadaşları büyük şehirde dev bir maceraya yelken açıyor. Kuzular, çiftlikteki işlerden sıkılmış ve bir gün tatil yapabilmenin hayalini kurmaktadırlar. Bir gün zekice bir planla hem çiftçi sahiplerini hem de çoban köpeğini atlatıp tatil yaparlar. Fakat uyuyakalan çiftçinin karavanı birtakım aksilikler sonucu şehre kadar gidip gözden kaybolur. Kuzular, köpek dostlarıyla birlikte sahiplerini bulmak için şehre giderler ancak sahiplerini bulmak pek de kolay olmayacak, şehirde onları eğlenceli ve macera dolu bir dünya bekliyor olacaktır.


4- Mihrez : Cin Padişahı

MİHREZ

Vizyon Tarihi : 17 Nisan 2015 – Tür : Korku – Süre: 100 Dk.

Şimdiye kadar Türkiye’ de çekilmiş tüm korku filmlerinden farklı olarak 3D cin modellemeleri ile çekilmiş bu filmi izlemeye cesaretiniz var mı? Beş gencin daveti üzerine aralarına katılan cinler, hayatlarında yok saydıkları bir olayın bedelini ödetmek için peşlerini bırakmaz. Şeytani ve azgın cinler bu gençlere halüsinasyon göstererek akıllarını çelme gücüne sahiptir ve durum hayatlarını altüst edecektir.


5- Polis Akademisi Alaturka

polis-akademisi-aaturka

Vizyon Tarihi : 17 Nisan 2015 – Tür : Komedi – Süre: 103 Dk.

İpini koparan herkesin alındığı Polis Akademisinin aşırı disiplin merakıyla tanınan Müdür Muavini Beton Haşmet’in başına gelen bir dizi komik olay seyirciyi bol gülmeli bir serüvene sürüklüyor. Haşmet sertleştikçe kontrolu kaybeder, o kontrolu kaybettikçe Polis Okulu yeni öğrenciler için daha eğlenceli bir yer haline gelmeye, Haşmet’in hayatı ise ufak ufak bir kâbusa dönüşmeye başlar.


6- Sebahat & Melahat

sebahat-ve-melahatVizyon Tarihi : 17 Nisan 2015 – Tür : Komedi  – Süre : 90 Dk

“Sebahat ve Melahat” iki kadının, çapkınlık yaptıklarını öğrendikleri kocalarını bulmak için Karadeniz’in yaylalarından İstanbul’a uzanan eğlenceli yolculuğunu konu alıyor.


7- Senden Bana Kalan

senden-bana-kalan

Vizyon Tarihi : 17 Nisan 2015 – Tür : Dram – Süre 117 Dk

MUTLULUK filminin yapımcısı ve yönetmeninden. Özgür, büyükbabasının mirasının tek varisidir. Mirasın ve anne-babasız büyümüş olmanın verdiği etki ile sorumsuz, şımarık biri olarak büyümüştür. Ama hiçbir şey düşündüğü gibi gitmez. 18 yaşına bastığının sabahı büyükbabasının vasiyetnamesiyle hayatı bir anda tepetaklak olur. Mirasa ancak belirtilen koşulları yerine getirirse sahip olacaktır. Mirası alabilmek için İstanbul’dan uzaklaşıp, Çanakkale’nin bir köyünde hiçbir varlığı olmadan bir yıl geçirip oradaki devlet okulundan mezun olması gerekmektedir. Eğer bu şartı yerine getirmezse mirasın sadece binde birini alıp gerisinin hayır kurumlarına bağışlanacağını öğrenir. Özgür, hak ettiğini düşündüğü mirasa sahip olmak için Adatepe köyüne gider. İlk başlarda eski alışkanlıklarını devam ettirmek istese de Adatepe de onu büyük sürprizler beklemektedir ama en büyük sürpriz hayatına bir anda giren Elif olacaktır. Elif iyi gelecektir Özgür’e.. Değiştirecek, törpüleyecek duvarlarını aşacaktır. Ama Elif’in de bir sırrı vardır. Bu sır iki sevgilinin aşkına engel olabilecek midir? Elif ve Özgür’ün beraber geçireceği günler Özgür’ün mirasa uzandığı değil geçmişine, hatıralarına, aşkına ve çocukluğuna uzandığı bir yıl olacaktır…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Teknolojiden Uzak Durması Gereken Tipler

Uçan Araba İçin Geri Sayım Başladı