in

08 Ocak 2016 Vizyondakiler

Bu hafta vizyona girecek olan filmleri keyifle sunarım. İşte yine sizi beyaz perdeye kilitleyecek birbirinden etkileyici yapımlar:

The Big Short – Büyük Açık

8-ocak-2016-vizyondakiler-1

Yönetmen: Adam McKay
Senaryo: Charles RandolphAdam McKay, Michael Lewis (kitap)
Müzik: Nicholas Britell
Tür: Biyografi, Dram
Resmi Site: thebigshortmovie
Oyuncular:

Fragman:

Konu: 

Sektör dışından dört kişi ülkedeki büyük bankaların, medyanın ve hükümetin görmekten kaçındığı şeyi, ekonominin küresel çöküşünü gördüğünde akıllarına farklı bir fikir gelmişti: Büyük Açık. Cesur yatırımları, onları her şeyi ve herkesi etraflıca sorgulamalarının gerektiği modern bankacılığın karanlık, hassas noktasına kadar götürmüştü. Film, Michael Lewis’in çok satan kitabına ve gerçek bir hikayeye dayanıyor.

“Sizi 125 dakikada ekonomist yapacak bir sinema filmi bekliyor. Nasıl mı? 2008 yılında Amerika’ da yaşanan ve hızla küreselleşen finans krizinin tüm perde arkası masaya yatırılıyor. Konut kredileri sebebiyle başlayan kişisel iflaslar ve ardında bir nevi piyasayı dolandıran bankalar. Bu kadar karmaşık olayları işi bilmeyen birine anlatmak zor. Ama Michael Lewis yazdığı kitap ile herkesin anlayacağı basit bir dille tüm olayı ortaya dökmüş. Yönetmen, Adam McKay bu işi son derece başarılı bir şekilde beyazperdeye aktarmış. Ukala ve bir o kadar bencil karakterlerin krizi fırsata dönüştürme çabalarını izlerken kahkahalar atabilirsiniz ama o günlerin faturasını dünya ülkelerinin hala ödediğini de hatırlatıyor. Son derece kaliteli, eğlenceli, düşündürücü bir film. Bu haftanın tek kelimeyle bir numarası. “

 

Joy

8-ocak-2016-vizyondakiler-2
Yönetmen: David O. Russell
Senaryo: David O. Russell, Annie Mumolo, 
Müzik: David Campbell
Tür: Komedi , dram
Resmi Site: Joy.movie
Oyuncular:

 • Jennifer Lawrence
 • Robert De Niro
 • Bradley Cooper
 • Édgar Ramírez
 • Diane Ladd
 • Virginia Madsen
 • Isabella Rossellini
 • Dascha Polanco

Fragman:

Konu:

JOY, dört jenerasyondur yükselişe geçen bir ailenin kızı olan Joy’un; kendi hedeflerine ulaşabilmek adına yeni kurallar ile şekillendirdiği kişisel rotasını anlatan vahşi bir hikaye. İhanet, masumluğun kayboluşu ve aşk yaraları arasında, duygusal yoğunluğun ve insan komedisinin, gerçek bir aile ve şirket patronunun, affı olmayan ticari dünya ile karşılaşmasını konu alıyor. Ailenin içinde ve dışında, dostların düşman, düşmanların dost olduğu, Joy’un iç dünyası ve hararetli hayal gücü onu karşılaştığı bu fırtınalardan sıyırıyor.

” David O. Russell,  “Umut Isigim” filmindeki üçlüyü tekrar sahneye sürmüş;  Jennifer Lawrence, Robert De Niro ve Bradley Cooper. Ve karakterler de başarıyı sağlamış. Yönetmenin havasını buram buram soluğunuz ve uzun akıcı konuşma sahnelerinden sıyırdığımız da film izlenmesi çok keyifli bir hale geliyor. Güçlü bir kadının hikayesi.”

 

Les Profs – Amman Hocam 1

8-ocak-2016-vizyondakiler-3
Yönetmen: Pierre-François Martin-Laval
Senaryo: Pierre-François Martin-Laval, Mathias Gavarry
Müzik: Matthieu Gonet
Tür: Komedi
Resmi Site: Les Profs
Oyuncular:

 • Christian Clavier
 • Isabelle Nanty
 • Pierre-François Martin-Laval
 • Kev Adams
 • François Morel
 • Arnaud Ducret

Fragman:

Konu:

Üniversite yerleştirme sınavlarında %12 başarı oranı ile bir kenar mahalle Lisesi yılının en kötü okulu seçilmiştir. En iyi öğretmenlerin bile başarısız olduğu bu okulda kurumu kurtarmak için kolları sıvayan yetkililer yaratıcı bir fikir ortaya atarlar: EN KÖTÜ ÖGRENCİLER VS. EN KÖTÜ ÖĞRETMENLER. Bu benzersiz stil velileri pek memnun etmese de öğrencilerin ilgisini çeker…

Film; konusuyla ortaokul, lise yaş grubuna hitap etse de orta yaş grubu seyirciye de eski günlerini tekrar yaşatan bir eğlence zinciri sunarken duygulandırmayı ve hedefe giden yolda ısrarla mücadele etmeyi ön plana çıkarmaktadır.

“2013 Fransız yapımı filmin şimdi ülkemizde bu kadar geç vizyona girmesinin sebebi, devam filminin önümüzdeki şubatta geliyor olması. Çizgi romandan sinema aktarıldığından dolayı karakterlerin uç noktalarda duruyor. Eğitimdeki problemlere parmak basarken hedefi seyirciyi güldürmek. Fransa’ nın en kötü okuluna ülkenin en kötü öğretmenleri atanıyor. Dinsizin hakkından imansız gelir misali okulda tam bir kaos hakim oluyor. Öğrencilerin kendinden geçerek izleyeceği ancak ileri yaş izleyicileri o kadar da memnun etmeyecek bir yapım.” 

 

Agent F.O.X. – Sevimli Tilki

8-ocak-2016-vizyondakiler-4

 

Yönetmen: Ge Shuiying
Tür: Animasyon
Fragman:

Konu:

Ajan F.O.X’ un havuç şehrindeki maceraları anlatılıyor. Gizli bir görev sırasında kuzeni ortalığı karıştırır.

 

Creed – Creed: Efsanenin Doğuşu

8-ocak-2016-vizyondakiler-5

Yönetmen: Ryan Coogler
Senaryo: Ryan Coogler, Aaron Covington, Ryan Coogler, Sylvester Stallone
Müzik: Ludwig Göransson
Tür: Dram, spor
Resmi Site: creedthemovie
Oyuncular:

 • Michael B. Jordan
 • Sylvester Stallone
 • Tessa Thompson
 • Phylicia Rashad
 • Andre Ward
 • Andre Ward

Fragman:

Konu:

Adonis Johnson, henüz dünyaya gelmeden önce ölen Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu olan ünlü babasını hiç tanımamıştır. Yine de, kanında boks olduğuna hiç şüphe yoktur. Bu yüzden, Apollo Creed’in yeni ama sağlam bir boksör olan Rocky Balboa ile efsanevi maçını yaptığı yere, Philadelphia’ya gider. Adonis, Philadelphia’ya vardığında, Rocky Balboa’yı bulur ve kendisinden antrenörü olmasını ister.

“Rocky hayranlarının gözlerini ayırmadan izleyeceğini garanti eden bir sinema filmi. Sylvester Stallone abimiz ne kadar yaşlansa da karizmasından birşey kaybetmiyor. Adonis babasını hiç tanımamış ve yetimhanelerden sonra evlat edinilen bir genç. İçinde babasına karşı adı nefret olmayan bir tepki ile yaşıyor. Boksör olmayı baba mesleği olarak değil de kendini onun gölgesinden kurtarma çabası olarak görüyoruz. Duygusallık, eğlence, heyecan… Ne ararsanız sonuna kadar yaşıyorsunuz. Ringlerde ise son derece başarılı kamera açıları ve kurgusu ile nefesiniz kesiliyor. Bu haftanın gidilmesi, izlenmesi gereken filmleri arasında.”

 

The Hateful Eight
8-ocak-2016-vizyondakiler-6

Yönetmen: Quentin Tarantino
Senaryo: Quentin Tarantino
Müzik: Ennio Morricone
Tür: Dram,western,komedi
Resmi Site:thehatefuleight
Oyuncular:

 • Samuel L. Jackson
 • Kurt Russell
 • Jennifer Jason Leigh
 • Walton Goggins
 • Demián Bichir
 • Tim Roth
 • Michael Madsen
 • Bruce Dern
 • James Parks

Fragman:

Konu:

Kış soğuğu yaşayan Wyoming’den geçen posta arabasında cellat Ruth ve yakaladığı kaçak Domergue vardır. Yolda Warren ve Mannix’le tanışırlar. Tipide yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, konaklama yeri olan Minnie’s’e sığınır. Onları dört yabancı, Bob, Mobray, Gage ve Smithers karşılar. Fırtına, konaklama yerini etkisi altına alırken, sekiz gezgin, Red Rock’a varamayacaklardır.

Quentin Tarantino 10. filminden sonra kariyerine son vereceğini açıklamıştı. Ve 8. filmi ile hayranlarını kucaklıyor. “The Hateful Eight”, senaryosu ayakta alkışlandıktan sonra filmi çekilmeye karar verildi. İlk dakikalardan itibaren Tarantino’ nun nefesini bile filmde hissediyorsunuz. Güçlü kadro, güçlü bir senaryo ve sıradışı yönetmen Tarantino bir araya gelince tadından yenmiyor. Kopkoyu bir western beklemezseniz ve kan sizi tutmuyorsa keyifle izleyebilirsiniz. Kısaca yönetmen tarzından hiç ödün vermemiş. Bol dialogların hakim olduğu ve espri kalitesi yüksek bir film.”

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

CES 2016’ya Damgasını Vuran En İyi 10 Teknolojik Ürün

Kadıköy Kaldırımlarında Cemal Süreya’nın Dizeleri